bugün

cumartesi gecesini pazar gününe bağlayan vakitte oynanacak, us open 2009 tek erkekler ilk yarı final mücadelesidir. henüz maçın tam saati tayin edilmedi bildiğim kadarıyla. spiker 18:00 demişti ama amerika saatine göre mi, türkiye saatine göre mi bilemeyeceğim. amerika'ya göreyse, türkiye saatiyle pazar günü 01:00'de izleyebileceğiz. maç tabi ki her türlü 12 eylül'de oynanıyor amerika saati baz alındığından ötürü.

ulan ne boş konuştum.

dünya bir numarasıyla dört numarasının karşı karşıya geleceği, tartışmasız bu sene için us open'ın en kral maçı.
yağmur sebebiyle ertelenmiş maçtır.

eğer bir sorun olmazsa, bu maç yarın oynanacaktır. ama nadal-del potro maçını yarına koyacaklarını sanmıyorum. bi' gün daha dinlenir nadal. dinlenmeli.
federer'in elini kolunu sallayarak alacağı maç olacaktır. adam terlemiyor yahu. bu nasıl bir rahatlıktır, çıkıyor korta saç baş dağılmadan bitiriyor işi.
yağmur nedeniyle sarkıtığı için 13 eylül de oynanıyor olan maç. ilk seti tie break ile federer aldı.
hayatımda izlediğim en estetik sayıyla muhteşem bir son yapan federer'in adeta şov yaptığı maç olmuştur. o nasıl bir winnerdı, insan mısın demekten kendimi alıkoyamıyorum.
federer yine üst düzey tenis oynamadan kazanmasını bildi. o bunu hep yapıyor. maç puanı öncesindeki aldığı puan futbolda rövaşatayla doksana takmak gibi bir şey. seyirci de son dakikada atılan gol gibi sevindi zaten.
roger federer'in tarihe geçecek bir winner ile 40-0'ı* yakaladığı, akabinde kazandığı maçtır. setler 7-6, 7-5 ve 7-5 şeklinde federer'e kaçmıştır.

sayıdan çok, federer'in ve babasının ifadesi görülmeye değerdir.
tenisi arkasından oynayarak da kazanabilen adam federer in kazandığı maç.
novak djokovic'in çok iyi oynadığı halde federer'e rakip olamadığı maç.