bugün

olmayan bir faul atışı sonrası gelen golle trabzonspor'un beraberliği yakaladığı maç. hakem trabzonspor'a yapıldığını varsaydığı faullere aşırı hassas, öyle hassas ki olmayanları bile gönül gözüyle görüyor.
aynı gözler bobo ceza sahasında iki kişiyle indirilirken kapanıveriyor, bak sen allahın işine.
edit: serdar bali' de faul olmadığını doğrulamıştır maç sonrası. faulden geçtim bir de kırmızı kart gördü o pozisyonda ya zapo, dokunmadı bile, temas yok.
Kuponumu yatirabilecek bir mac halini alan siktiriboktan bir karsilasma...
90+1. dakikada zapo'nun golüyle beşiktaş'ın 2-1 öne geçtiği maç.
beşiktaş'ın 1-2 kazandığı maç.
Kuponu son anda kurtarip umudu bir sonraki maca erteleten mac...
ikinci yarı trabzon orta sahasının yorulmasıyla beraber beşiktaş ın kazandığı karşılaşma. 70. dakikadan sonra tello sahada geziniyordu. ''bu adamı görmüyor mu mustafa denizli oyundan neden almıyor'' diye düşünürken 90+1 de cevabımı aldım.
beşiktaşın "büyük takım iyi oynamasada kazanabilmeli" tezini doğruladığı maçtır.
(bkz: zapo)
(bkz: siyah uyan)
trabzonspor'un bobo'nun golüne kadar oldukça iyi oynadığı maç. golden sonra ise beşiktaş oyunu dengeledi. özellikle ikinci yarı trabzonspor'un pozisyonu olduğunu hatırlamıyorum. beşiktaş'ta hakan arıkan, ugur inceman, bobo ve gökhan zan oldukça iyi oynamış ve delgado, cisse gibi eksikleri aratmamıştır.
trabzonspor'un oyundan, beşiktaş'ın skordan memnun olduğu maç.
beşiktaş çok kastırmadı aslında bu maçta. son on dakikadaki baskısı yetti.

öyle bir hal var ki beşiktaşta * ben istediğim zaman gol atarım. aha atıyorum, attım! karşıdaki de trabzonsor boru değil yani.
tebrikler diyoruz, bir dahaki yayında görüşmek üzere avni aker'den selamlar.
trabzonspor'un klasik sorununun, yani kaleci sorununun yine nüksettiği maç. ersun yanal ile olmayacağının bir kere daha kanıtlandığı maç. mustafa denizli'nin kıçını kurtardığı maç. bu seyircinin muhteşem katkısına bir türlü cevap veremeyen trabzonspor'un iyi futbol masalı ile kendi kendisini uyutmaması gerektiğinin bilincinde olması gerekir dediğim maç. iyi oynamak sonuç olmayınca anlamsızlaşır dediğim maç. haaa bir de, yazık! diyorum.
trabzonspor'un oyunuyla, istatistikleriyle hakettiği maçtır. beşiktaş ise fukara topu oynadı. kaleye yaslandı. trabzosnpor tam bir karadeniz fırtınasıydı. böyle oynasınlar canımı yesin uşaklar... yattara tuttuktu, kaçak oynadı bu trabzonspor'u etkiledi. maçın üstün tarafı kesinlikle trabzonspor.

ama futbol skor oyunu, beşiktaş'ı tebrik ederim.
umut bulutun bırakın golcüyü futbolcudan başka herşey olur dediğim maç.

bilhassa badanacı....

kale arkası deniz tarafının bi kısmı kalmış,başkana söleseler umut ile yattara boyar aslında.
beşiktaş'ın fazla kasmadan galip geldiği maç.
yeni kahinleri görmemize sebep olmuş maçtır.
(bkz: tu kaka bana)
(bkz: #4215852)
inönü stadını bilenler için söylüyorum, beşiktaşın yedekleriyle gövde gösterisi yaptığı maç olmuştur.
türkiye kupasına hala değer verenlerin olduğunu görmemi sağlamış maç.

tamam kazandık kazanmasına da, kupa kardeşim bu. kazansan kaç yazar, kaybetsen kaç yazar.

yorum yapmaya bile gerek duymadığım maç kısacası..
sonrasında sergen yalçın'ın "beşiktaş'ı 20 senedir bu kadar ezik futbol oynarken görmedim dediği karşılaşma". ama 3 puanı aldılar, futbol da böle bişe işte.
öncelikle;
(bkz: #4215872)

be$ikta$ın beklentilerimizi ve tahminlerimizi bo$a çıkarmadığı maç olmu$tur. gerek kadro yapısı, gerek oyun anlayı$ı itibariyle oyunu kendi yarı sahasında kabul edip kontra ataklarla ileri çıktığı, oyunun genelinde trabzonspor hakimiyetinin olduğu lakin maçın sonucunda da skorun be$ikta$tan yana olduğu maçtır.

ayrıca;
(bkz: ben demi$tim)*
trabzonsporlu kardeşlerimizin bazı bilimsel gerçekleri öğrenmeleri gerektiğini anladığım maç.

(bkz: çok sevişmekle çocuk olmaz)
(bkz: trabzonspor oynuyor beşiktaş izliyor)
(bkz: beşiktaş atıyor trabzonspor izliyor)
konami ile ea sports'un şu kalecileri doğru düzgün yapmayı ne zaman öğrenceklerini anlamadığım maç. kalecide bug olunca da hiç oynayası gelmiyo ki insanın bu oyunu. ulen topu tutmuş kaleci niye bırakıyor, hadi bıraktı niye ağırdan alıyor, hadi ağırdan aldı niye ayağıyla dalıyor. acilen bu probleme çözüm bulsunlar. bu problemi çözen pes mi fifa mı sorunsalını da çözmüş olacaktır.
trabzonsporumuz açısından gayet verimli bir musabaka olmuştur.
- oncelikle takımımız artık derby maçlarında oyle ezilmıyor aksıne rakıbı eziyor. *
- beşiktaş eksikti, buna katılıyorum ama kadrosu yani yedekleri bile trabzonspor dan kat kat iyi bir takım oldugunuda unutmamak lazım.
burada maçı tarafsız gozle ızlemeyen arkadaşlar ve teknik direktör sayın denizli akıllı oynadık, yaslandık, topu kontrol altına aldık falan demeyi bıraksınlar da başka bahaneler bulsunlar. ilk gol kaleci hediyesi ikinci gol oyunun bittiği dakikalarda.
- maç oncesi,sırasında ve sonrasında ben bu kadar coskulu ve arzulu bir trabzonspor seyırcısı gormedım. derby maçında bizim için * yenıldıkten sonra bıle taraftar kesınlıkle futbolcuları çagırmazdı, bu degıstı.
- kaybettiğimiz galatasaray ve beşiktaş maçlarında ustun oynayan ancak gol pozisyonlarını degerlendıremeyen trabzonspor da derby maçlarında basarısız yakıstırması cok komık.
- şinanarınay nay sınanarınay bordo mavi sloganını artık tum turkıye bılıyor.
- huseyın cimşir boyle oynamaya devam ederse yakında mıllı takıma yenıden donus yapar.
- futbolumuzun guzelliğinin devamı dileğiyle, sagolun usaklar.
besıktasın 6 puana ulasarak grupta liderliğini koruduğu, trabzonsporun ise 2 maçta puan alamaması sonucu gruptan çıkma şansını zora soktugu mactır.