bugün

amerika saati ile 15:30, türkiye saati ile ise 22:30'da başlayacak ve ntv spor'dan canlı olarak yayınlanacak olan batı yarı finali 4. maçıdır. seride lakers'ın 2-1'lik üstünlüğü vardır.
houston'ın lakers potasına üçlük yağdırdığı maçtır.
houston rockets'in yao ming ve dikembe mutombo olmadan lakers ile dalga gectigi mactir.

dalga kelimesi yerine daha kaba sozcukler de kullanilabilir tabii.

aaron brooks+shane battier+luis scola+chuck hayes dortlusunun lakersa yettigini gormekteyiz an itibariyle.

hayir sorun su, lakers yine bu rockets'i eleyecek tabii ki kacinilmaz olarak, ama bu lakers firtina gibi gelen denver'a karsi ne yapacak?

lakers taraftarlarinin kabuslarina girecegi kesin bu macin..
aaron brooks'un 3. ceyregin son saniyesinde yaptigi alley-oop(?!?!?!) ile farkin 29'a ciktigi mactir, 83-54.

evet evet aaron brooks pasi tutandi, atan degil.
lakers'in is isten gectikten sonra oynamaya baslayarak 3 dakika kala farki 13e indirdigi mactir, 90-77.
andrew bynum'un rezil performansının doğal neticesi olarak houston un kazanmak üzere olduğu maçtır. ama şampiyon net ve sabittir, los angeles lakers dır.
t-mac ve yao'nun üzerine kurulmuş bir takım olan rockets bu yıldızlarına sahip değilken bile ne kadar inançlı ve karakterli olduğunu gösterdiği maçtır. bravo rick adelman.

edit= lakers'ın turu geçeceğine olan inancım çok üst seviyelerdedir.
bu mactaki performansiyla lakersin sampiyon falan olamayacagini hala anlayamayanlar icin gelsin:

(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)
bir takımı küçümsemenin nelere yol açabileceğini gösteren maç.
99-87 biten karşılaşma. lakers istediği zaman neler yapabileceğini göstemiştir son çeyrekte.
ilk 3 çeyrek houston tek kelime ile sov yapmıştır ama son çeyrekte lakers biraz asıldığında aradaki güç farkının ne denli büyük olduğu ortaya çıktı.
paul gasol eline aldığı her topu potaya soktu neredeyse. hani lisede basket oynardık da uzun boylu biri olurdu genelde okul takımında da oynuyor olurdu filan. işte gasol tıpkı o lisede basket takımında oyanayan çocuk gibiydi houston pota altında.
ayrıca kobe sahada yoktu neredeyse. ben lakers'ın bu kadar kolay vazgeçeceğini düşünmüyorum. bu maç kimseyi aldatmamamlı bence.
lakers'in topu sadece pau gasol'e atarak maci kazanabilecegini 3 ceyrek boyunca anlayamayacak kadar kotu bir basketbol takimi oldugunu ogrendigimiz karsilasma.

ha ayrica, bu kadar kisa bir takima karsi sadece gasolle idare eden lakers'in cilgin uzun rotasyonlarina sahip denver ve cleveland'a karsi ne yapacagini da merak etmekteyiz ailecek.

denverdaki uzunlar:nene, kenyon martin, andersen, petro, hatta zor durumda iceri girebilecek enerji acigini kapatabilecek bir balkman da mevcut.

clevelanddaki uzunlar:varejao, ilgauskas, ben wallace, joe smith.

ki bu saydigim isimlerin hemen hemen hepsi fiziksel oyuncular. chuck hayes ve carl landry ile pota altinda bas edemeyen bir takimdan bahsediyoruz burada..

lakers kagit ustunde kotu takim mi? degil tabii, hatta ligin en yetenekli iki uc takimindan biri. ama bu sekilde kayitsiz oynamaya devam ettikleri ve bynumdan katki alamadiklari (ki size bir ipucu vereyim: alamayacaklar) sampiyon olmalari da hayal olarak kalir sadece.

bu da boyle biline..

dipnot : ilk entrymde belirtmistim bu baslikta ama bir kez daha yazalim, tabii ki lakers bu seriyi kazanacak. hatta bence 4-2 kazanacak. yukaridaki yorumlar tamamiyle olasi denver ve cleveland serilerine odaklidir, bu mactan yola cikarak.