bugün

noldu 70 sene ile ilgili bir kelime bile etmemişsin bak . evir çevir kıvır çevir salla yapmışsın yine .

rezilliğinizi dile getirmenize gerek yok zaten yeteri kadar ortada ve arşivlerde .

yani siz artık hayal kurmayın .
Kusura bakmasin rahatsiz olan, bizim icin anlami var onun. Sizin icin de anlami olan fakat bizi rahatsiz eden ses ve goruntuler var.

Bir de yukarida 70 senedir iktidar olamamayi rezillik olarak goren bir sincap var. Ideolojileri daha degerli kilan sey benimseyen insan kitlesinin buyuklugu degildir. Afrika, 25 senedir lider degistirmeyen cop kutusu ulkelerle dolu. Toplumun cogunlugunu olusturmakla ovunecek seviyeye gelmissin, tebrik ediyorum.
Rahatsız olacak isek bundan olalım. Ağızları küfür dolu sinirli sürücülerden iyidir. Sizde iyice saçmaladınız aaa
15 temmuz selalarından rahatsız olmak değildir.
orospu çocuğu olduğunuzu gösterir. evet.
insan haklarına aykırı bir olaydır.

10 kasımda siren çalınmasın lütfen.
rahatsız edilmek..?
benim o siren çalınca damarlarımda akan bütün kanlar duruluyor.
hangi insan evladı rahatsız olabilir?
rahatsız olan kişinin kanından şüphe etmek gerek. yüksek ihtimal gazi başkomutan, dedelerini denize döktüğünden dolayı bu kadar kin beslemiştir.
sireni götünüze sokun o zaman.
üzücü olan durum ama elden bir şey gelmez. Ezan okunduğu gibi bunlar da oluyor keşke ikisi de olmasa.
Simdi sabah namazinda rahatsiz oluyorum diye sesi kistirmak icin sikayet edersen, adam da bunu gayet nrornal ve hakli olarak soyler.

Ha bide saygi durusu meselesi var, ben sana neden sabah namazi kilmiyorsun demiyorsam o sikik agzini acip bana neden saygi durusu yapmiyorsun di ye mez sin.

Hayirli gunler.
ezanla siren ne alaka ?

kaldı ki %90 dan fazlasının müslüman olduğu bir ülkede yani türkiyede ezandan rahatsız olmak .

sokakta yokmu beni siken diye bağırmakla eş değer değil mi ?

bu ülkede ezanlar sirenler den önce okunuyordu . sizin geldiğiniz ülkede belli ki ezan okunmuyordu .

siktirip gidiceksiniz bu ülkeden lan .

o ezanı da günde 5 kere dinlemeye elinizde mahkum kulaklarınız da mahkum götünüz de mahkum .

hadi bakalım .
Sirenin başta mustafa kemal paşa olmak üzere kimseye faydası yok, oysa ki sevenleri bir yasin okusa daha hayırlı olur. Laikçi teyzeler kızsada realite bu.
Adam ben dinsizim diyor millet yasin okuyun diyor.. Sirene gelince herkes dinini yaşamakta özgür. hıristiyanlar çanı, müslümanlar ezanı dinliyorsa kemalizm dinine mensub insanlar da sireni senede bir dinlesinler.
Problem onlar dinini dikilerek yaşarken başkalarını da zorlamaları. Ben kemalizm dinine mensub birisine namaz kılmıyor diye kızıyormuyum.
Ne kadar hıristiyanlık gibi semâvi bir din olmasa da.. insanlar kemalizm dinini kendi anlayışları ile yaşayabilmeli..
yarın gene başımıza gelecek olan olay.

napalım mecbur katlanacaz.

edit: kardeşim siz mal mısınız, atatürk'ün hakka yürüdüğü günde arkasından kuran dinlemek isteriz, ilahi dinlemek isteriz, ordu marşları duymak isteriz hiç olmadı sevdiği türküleri dinlemek isteriz.
rahatsızlık sebebimiz böyle büyük bir liderin ölümünü sirenle hatırlamak.
Mecbur değil ske ske katlanacaksınız.
aynı hırsız ve donsuz dincilere katlanmak zorunda olduğumuz gibi.
saygı duruşundan bulunmakla, sap gibi durmak arasındaki farkı bilmeyenlerin rahatsız olmasıdır.
bundan rahatsız olacak kadar namussuz bir adamı hiçbir şey rahatsız edemez.

rahat olun.
Rahatsız edilmek deyimi ağır kaçar.

Keşke annen rahatsız olsaymış o gün bu başlık açılmasaydı.
yine başa gelecek olaydır.

kafa s.kmek gelenek olmuş.
sen bundan rahatsız olursan, diğer kişi de ezan sesinden rahatsız olur. inançlara, değerlere, duygulara saygı duymak bu olmamalı.