bugün

türkiye saatiyle 19:45'te başlayacak superettan 28. hafta ilk mücadelesi.

playout hattındaki jönköpings södra'nın 4 puan ilerisinde olan falkenberg ekibinin aslında pek sıkıntısı yok... 3 haftada bu fark kapanacak gibi görünmüyor. birisi kazansa diğeri kaybedecektir diye tahmin ediyorum ben, falkenberg her ne kadar matematiksel olarak ligde kalmayı garantilememişse de, mantıken ligde kalma ihtimalleri %99 falan. o yüzden çok zorlamayacaklarını ve norkköping'in kolay bir galibiyet elde edeceğini düşünüyorum.

ev sahibi bu maçı kazanması halinde, bitime 2 hafta kala en yakın rakibi syrianska ff'ye 6 puan fark atmış olacak. (syrianska şu an 27 maç oynamış durumda, yani onlar da hammarby deplasmanında kazanırlarsa, bitime 2 hafta kala yine 3 puan fark kalmış olacak, o fargınan da çok güzel olacak)

şampiyonluk için en önemli adım diyebiliriz yine de. hehe.
ateşli norkköping taraftarının stadı dolduracagı karşılaşmadır. her ne kadar çok dengeli bir takım olmasa da nörkköping in kazanması gereken karşılaşmadır.
norkköping'in zorlanmadan alacağı maçtır.
samanyolu tv den yayınlanacaktır.
son gelen haberlere göre hafta boyunca takımdan ayrı düz koşu yapan falkenbergsli oyuncu körjjskvecjli kadroda yokmuş.
norkköping teknik direktörü zlatan aleksanderson isakson ljungberg yaptığı açıklamada; zorlu bir maç olacak ama kazanmasını bilip şampiyon olacağız demiştir.
yorumlarıyla kirgstan bergstorm bu leziz maçı şenlendirecekmiş. ha bu arada unutmadan maçı stockholmson kanalı canlı verecek. hd kalitesiyle izlemek istiyorsanız stockholmson smart 82. kanalı açabilirsiniz.
iddiacıların heyecanla beklediği maç.

falkenbergs ff oyuncusu şttrajtnic scumanics takımdan ayrı düz koşu yaparken dümdüz koşup dünyanın etrafında dolanarak yine aynı noktaya gelmiş ve antrenörlerinin taktirini toplamıştır.
çok alakadar eden maçtır.***
falkenbergs taraftarının stad dışındaki kötü müdahaleyi protesto etmek için ilk on dakika futbol sahasına sırtlarını dönmesi eylemine sahne olmuş maçtır.
ilk 10 dakikası henüz tamamlanmamış mücadeledir, skor 0-0.

illa taşak geçeceğim diyorsanız da uygun bir şey bulun be.
paok ve karpty lvivden daha güçlü olduğuna inandığım iki takımın müsabakası.
sert geçen müsabaka.
falkenbergs taraftarının deplasmana baskın yapar gibi 10 kişi ile geldiği maçtır. tribünlerde birlerce seyirci var. evet 111 seyirci var. çok birli.

falkenbergs taraftarının yaratıcılığı ise tartışılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

falkenbergs gol gol gol şampiyonluk geliyor.
yani italyanca diyorlar ki

uno momento sacremento çimento
norkköping ismini gördüğüm anda * der meister

yani neyse norkköping oleey norkköping oley
64'te alexandersson'un yerine oyuna giren oversjö'nün, 73'te norkköping'e çaktığı maç.

77, 0-1.

bu skor zirveyi karıştırır hocu...
0-2 sona eren maç. aha şimdi eğlenceli olacak.