bugün

Bir öğretmen ile karşılıklı muhabbet ettiğiniz zaman hepsi okulda haksızlığa boyun eğmeyen , müdüre bile kafa tutan , işini dört dörtlük yapan , öğrencileri tarafından çok sevilen insanlar olduklarını anlatıyor...

insan düşünmeden edemiyor. Bizim okullarda gördüklerimiz neydi ?
Çocukken en büyük şanslardan biri iyi bir öğretmene denk gelmektir. iyi öğretmenler mesela benim babam gibi. Kimi zaman öğrencilerini benden daha çok sevdi bu beni mutlu ediyor. Çünkü bir çok insana yardım ediyor.
başı boş tiplerdir. türkiye nin en iyi tarihçileri bile öğretmenlerin yetersiz ve gerizekalı olduğunu söylerken, dallamanın biri gelir, myo veya lise mezunlarının öğretmenleri eleştirmesine laf eder.

lan dalyarak, asıl onlar eleştirecekler. nasibini alamamış kişiler onlardır. adam gibi okul adam gibi öğretmen motivasyon güçlü olsaydı adam okulu bitirirdi.

ayrıca turizm mezunuyum. londra'da da okudum. açık öğretime gitmedim. ben de söylüyorum. bizim öğretmenlerin çoğu maldır. amına koyim.
mezun olduktan sonra kpss, alan sınavlarında kendimi yırtarak en az 80 puan alırsam (türk dili ve edebiyatı mezunları 2015de en düşük 81 puanla atandı) ilk önce urfa, mardin gibi şehirlerden herhangi birinde herhangi bir devlet okulunda yapacağım meslektir. artık eskisinden daha da zor bir meslektir. eskiden öğrenmen olarak bir okula atanmak şimdiki zamana göre daha kolaydı. şimdi işsiz öğretmenlerle dolu piyasa. bir arkadaşımın ablası fizik mezunu, uzun zamandır kpssye hazırlanıyor, bir türlü atanamadı. bilgisayar öğretmenliği mezunu bir tanıdığımız 30 yaşında 6-7 yıldır kpssye hazırlanıyor, 85in altında puan aldığı için atanamadı. bunun dışında devlette de, özelde de çalışan her öğretmen çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyor. güzel ama yorucu bir meslek, diğer meslekler gibi.
Bu seneye kadar çok saygı duyduğum meslekdi lakin şunu öğrendim herkes öğretmen olabilir ancak herkes onurlu mesleğini laiğiyle yerine getiren bir öğretmen olamaz.
görsel
Erken emeklilik kapsamına girecek olan meslektir. bazılarının tepkisini çekecek yine.
Bir sınavda aynı soruyu soran 500. Öğrenciye de üşenmeden cevap veren,bazen mesai biter öğrenci derdi bitmez dinleyip rahatlatan kişidir, hocam sizin sayenizde ben de tarih öğretmeni olmak istiyorum sözünü duyunca havalara uçan, 500 sınav kağıdı okuyup 100 aşan olunca mutlu olan, dersten sonra 5 dk arada öğrencilerin testlerini çözen yarışmalar düzenleyen kendi çapında karizması olan gençlerle ya da çocuklarla birarada olduğundan yeni espirileri hiç kaçırmayan emektar kişilere denir öğretmen... ya da sadece % 10 unu saydığım özelliklerinin daha % 90 ını içinde bulundurandır öğretmen.
Ülkemizde çokça eleştirilse de dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olaral kabul edilir.
attığınız videoya sokayım.
ilerde olacağım meslek inş.
hep yatıyoruz doğrudur.
köy okullarında çalışan öğretmenlere selam olsun.
suyu bulabilirsek tuvalet temizlemediğimiz mi kaldı?
var olan kalorifer çalışmazken soba deliği açmadığınız mı kaldı?
terör belasının hüküm sürdüğü yerlerde devletin bayrağın ete kemiğe bürünmüş hali olmadığınız mı kaldı?

yatıyoruz yatıyoruz süper. soliteri oynayan memur bizden çok çalışıyor doğru.
En ideal es adayi. Birams ogretmeni kizlar ekleyebilir.
her şeyden önce vicdan gerektiren meslektir.
Facebook un karne dolu fotoğraflarla dolmasına neden olan meslek grubu.
öğrencilerini seven onlara bir seyler anlatmayı hedefleyen kişilerdir. onlar iyi dert anlar ve de iyi sır tutarlar.
Onca yıl okuyup okuyup garson olan kişiye denir.
Bir dersin bir kavramın öğretilmesi anlamında görev alan kişidir. Evet.
bir çoğu maldır.. evet
bir öğretmen dersi güzel anlatamıyorsa o onun ezikliğidir.. ve öğretmen o dersi güzel anlatmak zorunda, öyle kitaptakini tahtaya geçirmekle olmuyor bu işler o zaman ben kitabı okuyayım sana hiç gerek kalmaz.. öğretmenin anlatışı ve dersi sevdirmesi çok önemlidir.. tabi kaz kafalılar paradan başka bir halt bilmezler. anca yeyim içim dedikodu yapayım yan geleyip yatayım başka bir şey yok.
ulen atama bekleyen 300 bin öğretmen var. dağa bayıra üniversite açıp ikinci öğretim açıp bastınız öğretmenlik kontenjanlarını. sonrada yöv bö öğrötmönlör kötööö.
bir öğretmen ders anlatamıyorsa bunun suçlusu o değil onu oraya getiren sistemdir.
felsefe çıkışlı öğretmeni rehber öğretmen yapandır.
sınıf öğretmenini müzik hocası beden hocası yapandır.
ziraat mühendisini sınıf öğretmeni yapandır.

eleştiriyi hocalara değil eğitim sistemine yapın.

bugün puanı iyi gelmeyen adam gidiyor tarih öğretmenliğini filan yazıyor. eee bu insanlardan ne bekliyorsunuz şapkadan tavşan mı çıkaracak öğrenciye?
Eger bir ogretmene herşeyiyle hayransaniz yaptığı söylediği herşey aklınıza yerleşir. Cenazesinde bile olsa. Son zamanlarda çok sevdiğim bir öğretmenimi kaybettik. Cenazesinde hoca nın söyledigi cumle aklimdan cikmiyor.

Allah hepimize bakiyle faniyi yenebilme gücü versin. Amin.
Nesiller yetiştirendir.

Hepsinin dört dörtlük olduğunu iddia etmiyorum fakat bu kadar saygısızca ithamları hak etmiyorlar.

Sonuçta bir insanın karşısına öğrenim hayatı boyunca onlarca öğretmen çıkıyor ve her biri mutlaka bir şey katmıştır.
Azının kaliteli çoğunun fos olduğu gerçeği. Aslında çoğu ilk mesleğe başladıklarında idealist bir şekilde işe dalarlar ama sonrasında ülkeyi ben mi kurtaracam lan deyip, bizim ne çok sevdiğimiz ne de nefret ettiğimiz o standart hoca halini alırlar.
12 ayın 4-5 ayı yatıp haram para kazanan meslek.
ulan sorsan hepside bir newton amk...
görsel