bugün

otobüste eski sevgiliyi hostluk yaparken görmek

şehirler arası yolculukta ayrıldığınız adamı, hostluk yaparken, çay kahve servis ederken görme durumudur, dumuru da olabilir.

nereden nereye...

ayrılalı çok olmamış, hani erkek arkadaşından ayrılırsın ve o bunu içine sindiremeyip seni bir süre rahatsız eder ya o dönemler işte...

ailemi ziyarete gidecektim. her zaman kullandığım firmadan biletimi alıp otobüse bindim. kulaklığımı taktım ve başım öne doğru eğik bir şekilde ipod umdan yolculuğum için bir playlist ayarlıyordum. tam o sırada 'biletinizi görebilir miyim?' sorusuyla başımı kaldırdığımda papyonunu takmış saçlarını jöle ile yana yapıştırmış bir imaj ile onu gördüm. o an gülsem mi yoksa üniversite mezunu olan ve karşısına çıkan hiçbir işi kendisine layık görmeyen, işsizlik bunalımına girip bir otobüs firmasında hostluk yapmaya başlayan eski erkek arkadaşımın haline üzülsem mi karar veremedim.

ben de bu yüzden ikisini de yaptım sözlük. kahkahayı patlattım suratına doğru. ardından da derin hüzünlere daldım bu memleketteki üniversite mezunlarının yaşadığı iş sıkıntıları hakkında...