bugün

arif sağ

dün gece ege üniversitesinde erdal erzincan'dan sonra sahne almış büyük insan.

bi nefeste uzun parliament'i yarılayan büyük insan, iki gün önce sigayı bırakmış. bu yüzden de dün gece, konser sırasında pek kendinde değildi, bir ara çalmayı bırakıp sigara krizini dile getirdi arif hoca; "ben şimdi burada çalıyom da aklım başka yerlerde haa." diyerek. *
hayata ve anılarına dair konuşmalarında geçtiği bu hoş sohbetinin ardından turnalar semahı (yine dertli dertli) semahını icra ederken de "yoksa ciğerlerin parelendi mi" kısmında tekrar yapması dikkatimi çekti, sanırım orada yine bir kriz geldi, kendine söyledi semahın o kısmını. *

bağlamayı çalışına felam hiç takılmıyorum zaten, anlamadım çünkü. sanırım arif hoca bağlamayı eline alınca allah hayatı ileriye al tuşuna basıyor ve zaman hızlı ilerliyor. başka türlü o parmaklar nasıl o kadar hızlı çalışsın. tombul tombullar bi de o ufacık perdelere sığdırabilmesini anlamaya çalışmak bile 3 kuruşluk aklımızın yerinden gitmesine sebep olur.

kıssadan hisse "kalkın gidin siz, yatacağuk biz." diyerek kibarca bizi kovan arif hocaya dün gece için çok teşekkürler. * *