bugün

2nci ordu ulaştırma er eğitim alayı

namı diğer Altay Kışlası. 22 Haziran 2006 tarihinde sancağını teslim ederek tarihe karışmış birlik. 4 taburdan (biri destek) oluşan Alayda Kamyon ve land rover şöförleri yetiştirilirdi. Land şöförleri sadece 3. tabur 1. bölük'de yetiştirilmekte idi. Yemekhane 3. katlı olup gene 2002 yılında özelleştirilmiş idi. Antlaşma gereği nöbetçi subayların gördüğü ve tutanak tuttuğu her aksaklık için şirket yüz bin lira ceza öderdi. yemekten kıl çıktı, dağıtımda aksaklık oldu cart curt bahaneler bulup habire tutanak tutulurdu. Taburda subay astsubay için bir lokanta, 2002 yıllarında 3. taburun hemen arkasına açılmış güzel bir sinema salonu vardı. Subay ve astsubaya 2002 dünya kupasını sinemada izleme keyfi yaşatılmıştır. Alay toplam alanının nerede ise % 1'ine kurulu idi. kurulu alanda zamanında çok ciddi bir ağaçlandırma faaliyeti vardı. Son derece taşlık olan arazide inatla yapılan ağaçlandırma çalışması takdire şayandı. Şu anki durumu merak konusudur. 3. tabur 3. bölüğün eğitim alanında arama kurtarma tatbikatları yapmak için bir enkaz ve araç kurtarma tatbikatı için kullanılan dev çukurlar vardır. Tatbikat sırasında çukurlara su doldurulur sonra kamyonlar çukurlara sokulup kurtarılmaya çalışılırdı. 3. tabur 3. bölüğün eğitim alanında güvercinler ve 1. bölüğün eğitim alanındaki tavşan ve ördekler bulunurdu. 1. bölüğün ayrıca bir de kayısı bahçesi vardı. Bu bahçenin arkasındaki otluklara çitlerin arasında sokulan sivil koyunlar sürekli sorun yaratırken bir gece ansızın kahraman asteğmen serpimolot ve acil müdahale mangası 100 e yakın koyun ve çoban dedeyi kıskıvrak yakalamıştır. Acemi asker zengini alayda, en gariban, taburlardan asker dilenen tabur destek taburu idi. Adının desteklenen tabur olarak değiştirilmesi uygundu kanımca. Çirkin kel albayının dışında hoş bir alaydı.