bugün

türkiye kürtlerindir

bazı aklı evvellerce gerçekten kullanılmakta olan cümledir.

bunu kullananlar türkiye' yi kürdiye yapmak istemekte olanlara göre daha masumlarmış gibi davranır ve ona göre tepki beklerler. gerçi bu beklentide de haklıdırlar zira onlar büyük bir bağışta bulunarak bu topraklara türkiye diyorlardır. bu bizim için büyük sevinç kaynağı olmalıdır. doğudan büyük bir toprağı düşünmeden kürtlere vermeliyizdir. böylece bu vatan için yere düşmüş canlara ve şehitlerimize de ihanet etmiş olmayız. evet. şimdi çay koymaya gidiyorum.

ekleme: bazı çay koymamı gerektirecek cümlelerden sonra bu entry' ye devam istedim ve;

kendi vatanları olarak gördüğü doğu' yu türkiye' ye katmayan kürtlerden farklıdır bunlar. hem türkiye' nin varlığını kabul ederler hem de türkiye kendilerinin gibi davranırlar. bu kadar dengesiz kişilerle pek muhatap olunmamalıdır. türkiye içinde çok etnik topluluk ve kültürü barındıran bir ülkedir. o kültürler ve topluluklar türkiye' ye aittir, türkiye onlara değil. bunu bile açıklama ihtiyacı duyduğumuz bir zamanda yaşıyoruz ya, daha ben ne diyeyim..?