bugün

sözlük yazarlarının pes maceraları

yağmurlu hava. dört kişiyiz ve arkadaşın ps2 bulunan evi boş. hepimiz kapşonlarımız kafamızda hızla eve doğru hızlıca yürüdük. içeri girdik, sıcak ve kuru ortamın tadını 1-2 dakika çıkardıktan sonra sanki bir ses bize "daha ne duruyorsunuz" dermişçesine ps2'yi kurduk ve güzelim pes 2009 dvd'sini içine koyduk ve akabinde düğmeye bastık. "dırrt dıt dıt dığğğt" sesleriyle ps2 aktif hale geldi ve av'da bulunan kanalda dil seçenekleri belirdi. english'is seçtikten sonra start game'e bastık ve oyuna girdik. konami league'i 4 takımlık olarak, yarım sezonluğuna ayarladık ve takımları seçtik. ben atletico madrid, diğerleri manchester united, milan ve barcelona'yı seçti. herkes "adam gibi bir takım seç lan" dedi bana. utanmadım, çünkü birazdan onları utandıracaktım. emin bir ifadeyle kolu aldım, yanımdaki arkadaşımda aldı. ilk maç nou camp'taydı ve dikkatli olmalıydım. dünyanın en iyi ofansif üçlüsü buradaydı çünkü. ama bir şey vardı, dünyanın en iyisi olmasada benim oyuncularımda birer gladyatörden farksızdı. rodriguez, agüero, forlan... boru mu bunlar? neyse, topa vuruldu ve maç başladı. ilk olarak topu kanatlarda şişirdim ve defansa yöneldim. oyunun geniş alana yayılmasını, ardından defansın arkasına sarkan ara paslar aracılığıyla golü bulmayı hedefliyordum. bir anlık ani paslaşmalarda top agüero'nun önüne düştü ve 2 defans oyuncusunu oyundan düşürdü. ardında sol taraftan ceza sağasının içine girdi, 6 pasın önüne top sertçe kesti ve orada sinsice pusmuş olan forlan, şık bir vuruşla topu ağlara gönderdi. tam sevinirken salak bir arkadaşım kabloya bastı ve ps2 resetlendi. sonrasında küfür ettim ve oynadım.

bu işte. ne bekliyordunuz 325235-0 yenmemi mi?