bugün

hayata dair umut veren detaylar

biraz karısık anlatıcam ama sonunda hepsini baglıcam, merak etmeyin. asayis berkemal olacak yazı bitince;)

-simcik madonna nın bir klibi var. klipte madonna bir ajan. farklı gruplardan ajanları madonna yı icten feth edip altetmek icin madonna ya yolluyorlar. en son sıra austin powers a geliyor. austin e diyorlar ki: -lutfen dikkat et. gonderdigimiz her ajan madonna yı kendine asık edip onu alt edecegine, kendi asık olup gorevi yarım bırakmak zorunda kaldı.
-kızıl serce diye bir film var jennifer ın. jennifer rus bir ajan. ozel egtim alıyor cok genc yasta cok sert. dehset guzel bir kız. adamların kalbine giriyor, sonra onlardan bilgi sızdırıyor rusya ya. en sonunda amerika ve rusya arasında kalıyor ve diyor ki: -kimse icin calısmıyorum. kendim icin calısıyorum. en iyi de yalnız calısıyorum.
-*allied diye bir film varmarion cottiard ın. marion bir ajan. baska bir ajanla isbirliggi yapıyor bir gorev icin. birbirlerine asık oluyorlar. evleniyorlar. sonra marion un gizliden karsı grup icin calıstıgı ortaya cıkıyor, esinden marion u oldurmesi isteniyor. esi tek bir sey soruyor: -beni sevdin mi? marion diyor ki her seyden suphe et ama sana askımdan etme, seni gercekten sevdim. sonra butun hikaye degisiyor zaten.
-mr and ms smith de bard pitt ve angelina jolie ajandır. ikisinin de bibirinden haberi yoktur. gercekten asık olurlar ve butun hikayenin seyridegisir.

demeye calıstıgım hep mantıkla akıl arasında kaldıgınızda mantıgı secin derler.
oysa hayatı bu kadar guzel yapan duygudur.
hayata tadını tuzunu veren duygudur.
isidci bir adam ciddi ciddi laik bir kıza asık olabilir, ve butun hikayenin seyri degisir.
bir dolandırıcı dolandırdıgına asık olabilir ve butun hikayenin seyri degisir.
bir mafya babası, bir kral, bir politikacı, bir ajan asık olur ve butun hikayenin seyri degisir.

duygulardan korkmayın.
insan oldugunuzun, hayatın yasanılası oldugunun en buyuk kanıtı hissedebiliyor olmanız.

dunyada cok dusmanlık var.
cok cepheler var.
cok taraflar var.
ulkeler savasıyor, aynı ulkede politikacılar savasıyor, derin devlet var, mafya var, dunyayı yoneten aileler var, krallıklar var, cumhuriyetler var..
ama kral asık oluyor, bosanmak icin protestanlık diye din cıkartıyor olm. bunu yapan koskoca kral.

ask insanları birlestiriyor.
turk kurtle evleniyor.
zenci beyazla evleniyor.
yahudi muslumanla evleniyor.
vs vs,
bunlar guzel seyler.

-dunyayı guzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle baslayacak her sey:)