bugün

turk askerinin pratik cozumcu yaklasimi

askerliğimi yapıyorum... asteğmenim...
olaylar şöyle başladı;
komuta binasının içine bişey yapılacaktır. esasen iç mimar işi olan bu şeyin yapılmasıyla ilgili komutanım ve karargah birlik komutanı arasındaki konuşma (ben hemen yan odadan dinliyorum):
k: bunu hemen istiyorum.. çizimlerini yaptır ve başlayın.
kbk: komutanım birliğimizde iç mimar yok..
k: hmmm... mimar?
kbk: yok komutanım...
k: hmmm.. kim yapar peki başka?
kbk: inşaat mühendisi de olsa olur komutanım
ben: zıçtıkkk!!! aha bize dönüyo mevzu....
k: e var mı birlikte?
kbk: bi tane var komutanım... (benim olduğum odayı işaret eder)
k: başka yokmu yaww?
kbk: yok
k: ...asteğmennnnnnnn

bu olay sonunda kabak başıma patlamış ve iş üstüme kalmıştır. ilk başlarda elle çizmekte ısrar etsem de ( autocad kullanmaya çalışırsam başıma bişey geleceğinin farkında olduğumdan ) birinin komutanıma, istihkam takımında autocad var diye ispiyonlaması sonucu ("sanki biz bilmiyoruz.. alla alla.. hem ben de cd'si de var kurmak istesek kurarız" fikrimi kendime saklayıp).. çizimler autocad'de çizileceeeek!! çizzzzzz!! emrini aldım..

istihkam takımına giderken, yanıma herihtimale karşı, bir autocad cd'si, bir disket ( flashdiskler yaygınlaşmamıştı o zaman ) aldım ve yola koyuldum....

kapıda istihkam takım komutanının habercisi M karşıladı, hemşerim olduğundan çocuk bayaa bi hürmet gösteriyo bana.. içeri geçtim bilgisayar başına.. ikramın bini bi para, M kapıda esas duruşta bekliyo... "komutanım bi emriniz var mı?" " komutanım şundan da istermisiniz" v.s.

bilgisayarla uğraşıyorum bi yandan.. biraz uğraşıp mevcut autocad'i açtım.. ve fakat gördüm ki, o artık autocad değil başka bişey...
iyi ki düşünmüşüm dedim ve getirdiğim autocad cd'sini taktım bilgisayara... o ne? bilgisayar görmüyo cd'yi... altından girip üstünden çıkıyorum okumuyo alet...
ve o sırada bir topuk selamı sesiyle irkildim...
M: komutanım okumuyo değil mi?
ben: okumuyo M
M: komutanım, biz de bazen cd getirip takıyoruz, okumuyo... o zaman cd'yi kremleyip takıyoruz, bu şekilde bazen okuyo..
ben: ???????????!!!!!!!!!!!!!!?????????? ve yerdeyim.... engel olamıyorum kahkahalarıma...
M: krem getireyim komutanım?
ben: yok.... yok..... gerek yok... bi taraftan gülerek, bi taraftan da "allahımmmm nasıl bir mantık?" diyerek, bu kafayla çalışamayacağımdan oradana uzaklaştım......
(daha sonra başka bi bilgisayarda tamamlanıp teslim edildi tabi çizimler... yiyosa yapma)