bugün

kavak yelleri

türkiye gerçeği falan değildir. gerçek bunun neresinde?

hani birbirine jiletlerle dalan liseli kızlar? birbirini arayıpta 100 kişi ''mevzuya gidenler''?
nerde okul tuvaletinde sevişenler?
nerde 15-16 yaşında hamile kalan kızlar?
nerde otundan taşına, hapına kadar hayatla ''batak'' oynayanlar?
nerde birbirine bıçak çeken bıçkınlar?
nerde öğretmen çocuğunu geçirsin diye temizliğe giden anneler?
nerde mc.donalsta çalışan çocuklar?
veya nerde yazın bodrum, kışın uludağ, haftasonu reina, haftaiçi 100 kağıttan texas hold em gençliği...
hani onlarda yok...

nedir ulan bu gerçeküstü düzen? sanki salvador dali çekmiş diziyi...
neymiş efendim 2 tane beceriksiz piç senelerce 2 karıyı birbirlerine namusculuk oynayıp change ede ede düdüklüyceklermiş, biz de bunu kendi hayatımız gibi izliycekmişiz!..

türkiye gerçeği he...

hadi dejenere gençliği geçtim...

türkiye gerçeği mi istiyoruz?

çeksin yüreği olan bi yönetmen şehitleri, pkkyı, kontrgerillayı, vatandaşa köpek gibi davranan ''devlet büyüklerini'', emeklinin ve ortadireğin hayatını, babalarının parasıyla alınan arabalarla katil olanları, geçim sıkıntısını, türkiye'de normal insan olmanın bile ne kadar zor olduğunu...

anlatsın yahu birileri bunları... değişiklik olsun hee?

veyahutta bir türk çıksın türkiye'de kürt olmanın zorluklarını anlatsın, hatta ve hatta sonra bir kürt çıksın türkiye'de türk olmanın zorluklarını anlatsın.

aşalım biraz kendimizi!..

ama ne olur birileri çıkıpta arkadaşın aşkına yazılmayı çok matah birşey gibi anlatmasın!.

veya edepsizi gösteriyorsa edepliyi de göstersin!

birisi de çıksın sadakati anlatsın, gerçek dostluk nedir onu anlatsın.
sadece kendi adına değil başkasının adına da yaşamak, düşünmek, yardım etmek nedir onu anlatsın.

hatta ufku daha geniş birisi çıksın özgürlüğü anlatsın!.

çıksın kendi parasını kendi kazanıp tek bir kişiye bağlanmış bir çocuğu, ya da kızı anlatsın.
aslında hayat nedir, nasıl bir şeydir onu anlatsın.

yoksa kimse daha ergenlik çağına ''onla çıktım, bunla çıktım, ona verdim, buna verdim, 30 yaşında biriyle çıkıyorum X5i var...'' gibisine cümleler kuran yavrularımızdan rahatsız olmasın!

etrafımız materyalist, ruhsuz, makinamsı gençlerle dolduğunda hata nerdeydi demeyelim...

bununla beraber bir kısım insan çıkıp bir dönem kurtlar vadisi çocuklarımızı şöyle etkiledi öyle oldu böyle oldu demişti.

acaba çocuklarınız bu diziyi izleyince ne tepki verdiler, ne düşündüler, nelere özendiler hiç merak ettiniz mi?

evet içinde silah yoktu değil mi?...
nah yoktu işte!.. mesela mine gibi kaşar bi karaktere özenen, bir erkeğe karşı kendini manen/bedenen silah yapan kızın sonu noolur çok merak ediyorum ben!..

ya da dağhan külegeç'in oynadığı lavuğa erkek denir mi onu da merak ediyorum. şahsen benim oğlum olsa, gitse arkadaşının kız arkadaşına yazılsa önce ben kafasını duvardan duvara vururum.

saçmasapan, gereksiz, amaçsız...

dizi(msi).

edit:

geçmişe özlem duyduğumdan falan değilde. aklıma geldi. yahu bi süper baba vardı, ne oldu ona?..