bugün

üstün dökmen

Hala Ankara üniversitesi eğitim bilimlerinde ders veren her sözü, cümlesi takdire şayan profesör.
Fakat geçenlerde bir yerde protesto edildi diye gördüm, üstün dökmen' e yakıştıramadık diye bir haber vardı. Bir konuşma yapmış üstün dökmen, işte protesto edilen sözleri;

Ülkemde ya bilgide ya da ölçme değerlendirmede hata var. Herkesin din dersi 5’tir. Ama bunca hırsız uğursuz nereden çıkıyor? Örneğin Van depreminde din ve ahlak dersinden herkes 5 aldı. Ama kolonları kesen hırsızlar da 5 aldı” sözleri dinleyiciler tarafından alkışlarla desteklenmişti. Bakan Avcı’nın rahatsız olduğunu gören Türkiye Özel Okullar Birliği Başkan Yardımcısı Nurullah Dal da, Bakan Avcı’ya adına 100 ağaç dikili sertifika verirken “Demek ki bu kadar din dersi yeterli değilmiş. Daha da arttırılmalı” diyerek ortamı yumuşatmaya çalışmıştı.

Her zamanki gibi ben yine çok doğru bir konuya dikkat çekici bir şekilde değindiği kanaatindeyim. Müslüman ülkeyiz ama dinsizin yapmayacağı kadar iğrençliklere şahit oluyoruz. Kınamayın üstün dökmen' i ya da eleştiren herhangi bir kişiyi, nasıl çözeriz bu durumu ona bakalım hep birlikte...