bugün

sözlükte yaşanan garip olaylar

var böyle bir şey. ciddi ciddi okuyun arkadaşlar.

(bkz: fitifiti minnos kedicik/#37411852)

bu arkadaşın söylediği kesinlikle doğrudur. aynısı bana da olmuştu.

(bkz: izmir in kizlari/#37369038)

bir kaç tane açık oy dışında hiçbir bildirim gelmeden çok kısa bir süre içerisinde 50 ye dayanmıştı oy sayım. şöyle ki:

insanlar garezlerinin olduğu, sevmedikleri bir yazar kötülendiği zaman tasdik ettiklerini göstermek için açık oy kullanır. doğal olan budur. aynı zamanda egolarını tatmin açısından, evet ben de böyle senin gibi düşünüyorum demek için de kendilerini belli ederler. dediğim gibi nedense pek açık oy almadım, madem çok komik ve doğru şeyler yazmıştım ee niye peki?

bu yüksek oy alıp en beğenilenlere girme olayı son zamanlarda revaçta biliyorsunuz. benim gibi yeni yetme yazarlar bile sıklıkla oraya giriyor. 'evirip çevirme de söyle' diyorsanız öyle olsun, benim teorim şudur:

şu sağ tarafta online sayısında yazan rakam külliyen yalan olduğu gibi, o oylar da bir oyundan ibarettir. sözlüğün pasifliğini kamufle etmeye çalışıyorlar. ve misal benim gibi aktif üyeleri daha da teşvik edip sözlüğe bağlama amaçlı böyle bir dümen çeviriyorlar.

yanılıyor olabilirim, gördüğümü ve düşündüğümü söylemek istedim. hata yapmış olabilirim, cezai yaptırımı var mı bilmiyorum inşallah yoktur. öyle bile olsa:

''ben yanmazsam, sen yanmazsan, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?''