bugün

rabia olmak kolay degil

sözlükte ilahiyatçı ararken buldum sonunda dediğim arkadaşımız.çok ilahiyatçıyı madara ettim baştan söyleyeyim zira ilahiyat fakültelerimizde eğitim yetersiz ve uyduruk hadislerden oluşan bir sistem var.

kendisini tanımam bilmem fakat nacizane tavsiyem felsefe,bilim kitapları okumasıdır.okuyorsa can baş üstüne sonra turan dursunun kitaplarını okumalı önerim din bu kitabını okumalı.o kitapla pek çok kardeşimizi bir müslüman olarak zor durumda bıraktım ve bunlar ilahiyat öğrencileriydi hadisçiydiler,kuranı arapça ezberlemişlerdi,ilginç...

zira gördüm ki kendisi uyduruk hadis ve rivayetleri savunmaktadır diyaneti savunmasına gelince diyaneti kuran güzel insana vefa borçludur ama diyanet yolundan sapmıştır...bu arada turan dursun cahil bir adam değildir bir çok ilahiyatçı kendisinden fersah fersah kaçmış,karşısındaki pek çok sünni din adamı boncuk boncuk terlemiştir ve hiç birinin aklına da kuran gelmemiştir çünkü turan dursun bu hadisler ve rivayetler yüzünden dininden olmuştur.

mehmet okuyan,mustafa islamoğlu,edip yüksel gibi aydın ve indirilen dini savunan kişileride takip etmelidir.

ee rabia olmak kolay değil,rabia sizin sandığınız gibi erkek egemen topluma boyun eğen bir insan değildi...