bugün

rock müziğe ergen işi diyen insan

itici insanlardır. Bu tip insanlar genelde türk halk müziği dinleyip kendilerinin hayatın nirvanasında olduklarını sananlardır. Geçen taksiye bindim, adam "rockçımısın?" dedi. Ulan bir kere rockçı ne aq, bir insan rockçı olsa bile kendine böyle hitap etmez çünkü salak toplumun ne diyeceklerini bilir. "Seviyorum rock" dedim güldüm zorla oturdum kulaklığı taktım, adam susmuyor aq. "Siz rockçılar hep böylesiniz kimseyle konuşmuyosunuz hep kulaklık" ulan pezevenk sanane aq evladı. Senin o sikik muhabbetini dinlemek zorundamıyım. "Ne alaka" dedim muhattap olmadım, çenesinin bağını siktiğim devam ediyor konuşmaya, yok bilgisayar mühendisliği okuyormuşta yok bilmem neymişte. Kendisi de radyodan açmış malak bir eski halk türküsünü. Diyor ki çıkar kulaklığı biraz bunu dinle. Şimdi soruyorum sizlere, ergen kim? Çok değerli hayatın şifresini çözmüş, üstün zekalı kişiler? Rock müziğe ergen işi diyen insan önyargılının önde gidenidir, kimin ne yaşadığını bilmeden yargılar. Rock 16 yaşında ortaya çıkıp 1 yıl süren bir şey değildir, o olaya "poser" denir. Rock, John bonham soloları dinlediğinizde, damarlarınızda dolaşan o histir. Acı çektiğinizde yanınızda olan ilaçlardır rock parçaları. Şimdi istediğiniz kadar eksileyebilirsiniz.