bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

marmara denizi kıyılarında bi hotelin plajinda oturuyorum. bi ara Atatürk Havalimanından ucaklar kalkmaya başlıyor ama bu ucaklarin sadece kafa, Kokpit kısmı var. ben dehşete düşüyorum anlam veremiyorum derken bi tane daha, bi tane daha.. bir kac tanesi denize cok yaklasiyor sonra tekrar havalaniyor, ucup gidiyor gozden kayboluyor. derken en sonunda bir tanesi kontrolunu kaybedip tam da önümde suya gomuluyor. ucak kendi hızıyla onumdeki iskeleye kadar surukleniyor. ben pilota bir şey oldu mu, öldü mü, yaralandi mı diye korku icerisinde beklerken pilotun kahkahalar attığını gördüm. bir kişi hemen suya atladı kokpitten çıkmasına yardim etti. ben de karaya çıkmasına yardim ettim. pilot yabanciydi. havlu istedi. etrafta bulamadim. koşa koşa hotelin icine girdim havlu istemek icin. ben havlu alana kadar pilot arkamdan gelmisti ve kendisine bir de havlu bulmustu.. ucakta herhangi bir sorun olmadığını bir anlık bi el/ ayak kaymasiyla suya gömüldüğünü söyledi. devamında uyanmadim ama ne olduğunu da hatirlamiyorum. hayırdır inşallah.