bugün

ups

Her şey hediye almak için 30 aralıkta internetten sipariş vermemle başladı. Elime çabuk ulaşsin diye Kozyatağı carrefour da bulunan mağazadan teslim almak istedim ama mağaza aynı gün kapatıldığı için ürünü alamadım. Sizin müşteri hizmetleri yapacak bir şey olmadığını ürünü elden teslim alamayacağimi böyle bir teslim şekli olmadığını belirttiler. Ben de şu ana kadar karşılaştığım en kötü iki firmadan biri oldugunuzu belirttim. Bu arada firmanın müşteri temsilcisi ise ürün için acil mail attığını siparişin yetişme ihtimali olduğunu belirtti.tabii ürün elime ulaşmadı. Bende o olaydan sonra bekledim. Bugün bir baktım ürün ta Çorlu ya geri gitmiş ( cuma-cumartesi ) tekrar geri maltepedeki adresime gönderilmiş. Ama ürün Mahmutbey şubesinden dağıtıma çıkmış bahcelievler - Bağcılar arasinda mekik dokuyor. Açıp müşteri hizmetlerinize soyledim. Ürün iade gözüküyor dedi. Sonra ona hangi adrese gitmesi gerektiğini bilip bilmedigini sorunca nar city - maltepe gözüküyor deyince nasıl ulastiracaksiniz merak ettim dedim. Müşteri Temsilcisi maltepe kartal a mi bağlı diye sordu. Maltepe istanbul un ayri bir ilçesi belediye başkanı ve kaymakamı var dedim. Neyse gün bitti elime ulaşan bir sey yok. Ha var faturası geldi ama urun yok daha. Bu arada lafımi geri alıyorum en kötü iki firma demistim ups için ; diğer firmadan ( yurt ici ) Özür diliyorum ups yanında çok iyi kalıyor. Sipariş verdiğim firmaya da saydırdım.
Edit: bu arada saat 24 e geliyor ürün hâlâ dagitimda görülüyor.