bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

bi tane evin cati katinda egleniyoruz 6-7 kisi. obama ankaraya gelmis, cok yuksek bi binanin en ust katinda eglenence duzenlemisler, kopuyorlar. once bunu televizyondan goruyoruz, sonra fark ediyoruz ki bu bina bizim cati katinda eglendigimiz evin biraz ilerisinde. terastan o binayi ve icerideki eglenceyi durbunle gorebiliyoruz. bizim kafalar super oluyor, bi anda obama'ya suikast duzenlemeye karar veriyoruz. ben bizim cati katinin penceresinden obamalari izliyorum durbunle. iceride operasyon planlari yapiliyor. obamanin adamlari onlari gozledigimin farkina variyor ve durbunlu tufekle uyari atisi yapiyorlar. ama vuramiyorlar ve biz yilmiyoruz. adam eksigi oldugun farkina variyoruz, ben adam toplamak icin disariya cikicam ama terasa cikmam kazim once. ve obamanin adamlari var. tam cikarken terastan babaannem geliyor. lan gir iceri vurulcan diyorum, kapinin esigine oturuyor, iyi boyle diyor. tutup kolundan cekiyorum. tam kalktigi sirada ates ediliyor. benim cikmam lazim. elime yastik alip kapidan uzatiyorum. keskin nicanci yastigi parcaliyor. ates kesilince firliyorum kapidan terasa, diger daireye gecip kaciyorum. 30 kadar adam topluyorum. semih adinda bi arkadasin odasina gidiyorum. uyuyor o sirada, uyandirip suikast var geliyor musun diyorum, antimilitarist biraz, gelmem diyor. pantolonun got cebinden cuzdanini alip cikiyorum. adamlarla beraber giderken semihin kredi kartintan savasta lazim olur diye 120 lira cekiyorum. tek taksit. harcamazsak geri vericem ama. o sirada bi santiyeye giriyoruz. santiye sefi eglenmek ister misiniz diyor. kabul ediyoruz. 30 kisi daire yapiyoruz. birisinin sol eline buyuk elektrik akimi olan bi metal veriyor. herkes de sag eli ile sagindaki kisinin omuzuna dokunuyor. elektrik devresi olusturuyoruz. sulalemiz bellenecek haberimiz yok. sonra telefona bildirim geliyor uyaniyorum iste.