bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Şimdiki gençler bilmez, eskiden sobalı evlerde kömürlükten kömür getirmek için kardeşler sıraya girerdi. Yani biz kardeşimle öyle yapıyorduk en azından. Yine bi gün uyurken kardeşim uyandırdı beni sabahın köründe, "sıra sende aabi annem kömür getir diyo" dedi, kovayı alıp indim aşağıya ama ayakta uyuyorum böyle. Komürlügün kapısını açtım, ışığı yaktım ve karşımda simsiyah bi kedi, ağzında da hayvan gibi bi fare. "Ne var hacı fareleri temizliyoruz daha ne istiyosun" der gibi bakıyordu bana, Anneeeaa diye bağırdım istemdışı. Evde babam da var ama o yaşlarda g.tü sıkışınca insanın aklına ilk annesi geliyo malum, kömürlügün kapısı kapalı olduğu için kimse duymadı sesimi. Apar topar yukarı çıktım. Anneme aşağıda kedi gördüm ağzında da fare vardı dedim, tmm ben getiririm dedi aldı kovayı, kedi dışarı çıkana kadar okula gitmedim, banyoda hobby jöle sürdüm saçıma yarım saat, inek yalamış saçlarımla okula gittim sonra, ve o ''anneaaaa" bağırışımı şu ana kadar kimseye söylemedim, hep kendime sakladım. Allah belanı versin pis kedi, ödümü kopardın emenike.