bugün

bosna da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular

Kan donduran aciklamadir.

Simdi, bu aciklamayi sokaktan gecen siradan bir vatandasin agzindan duysaydim, yorum bile yapmadan gecerdim. Cunku insan boyle bi varliktir, cogu zaman dusunmeden konusur. Ama be bilader, bire vatandas, sen turkiye cumhuriyeti turkiye buyuk millet meclisi insan haklari komisyon baskanisin. ' insan haklari ' komisyonu, bak altini ciziyorum. Bu nasil bir mantiktir, nasil bir dusunce seklidir? O kadinlar o cocuklari dogurdu, evet, ama savastan sonra analik babalik ettiler mi o cocuklara? Hayir, terk edildi hepsi. Avrupa insan haklarinin bu konuda bir raporu var, 2000 lerin basinda yayinlanmisti yanlis hatirlamiyosam. Hic mi okumuyorsunuz bunlari? Ben bir sivil, bu ulkenin ortalama bir vatandasi bunu biliyorsam, sizin bu tarz belgeleri gorup okumamiz, agzinizdan cikani ona gore kontrol etmenis gerekmez mi ?

Belki suan tam bir cehape kafasi yasiyorum ama, iste bu ulkeyi boyle dusunen insanlara biraktik. Ve anadoludaki halka bir sekilde ulasamazsak, burdaki kitlenin gozunu acamazsak, halimiz duman.