bugün

alevi sünni çatışması

şuraya yazacağım o kadar çok şey var ki sözlükte arayıp bu konuyu bulup cevap yazmak için uğraştım o kadar. 2,5 yıldır sevdiğim değer verip güvendiğim insanı kaybetmemde etkili olan en büyük husustur. sünniyim kız arkadaşım alevi. babası ağırlıklı olarak pek olumlu yaklaşmadığı için aramızda hep sorun olmuştur. şuan ayrıyız ha biraz bu konudan biraz başka sebeplerden. benim canımın yanmasında o kadar etkili olmuştur bu saçma muhabbet. alevi arkadaşlarım büyüklerim var. birbirinden mert güzel insanlar. eş dost çevrem geneli sünni ve bu muhabbette çok küçük kısmı ön yargıyla yaklaşıyor. ben bu muhabbet yüzünden o kadar zamanlık emeğimi kaybetmişim. alevi olan arkadaşlarada sünni olan arkadaşlarada sadece arada çatışma çıkartıp bundan fitne fesat yoluyla birşeyler elde etmek isteyen insanlar var. şu yazıyı okuyan arkadaşlar varsa eğer kafasında az da olsa bir düşünce uyandırabilirsem ne mutlu bana. inanın bana herkesin kendi inancı düşüncesidir. saygı görmesi gereken öncelikli konulardan biridir bu. benim karşımdaki sevdiğim insanın babası bu durumun sonuçlarını yaşadı belkide onunda canı yandı. o yüzden benim canımı yaktı olumsuz yaklaştı. bilemem belki de öyledir. fakat gerçekten diyebileceğim şudur ki asla böyle boş konularda insanları yargılamayın, ötekileştirmeyin. hepimiz biriz, türküz. elhamdülillah müslümanız. inancı olmayanlarda insan onlarda bizim. hepsi canımız ciğerimiz. lütfen bu konuda olabildiğince iyimser ve olumlu yaklaşın. sevgiyle sıhhatle kalın.