bugün

sözlük yazarlarının itirafları

tam bi eziğim.

kuzenim arıyor, sabah denize gidelim diyor. tamam diyorum. ertesi sabah bi bahaneyle ekiyorum.
öğretmenlerim bizi unutma dediler hep. tamam dedim. hiçbirini aramadım, sormadım.
ta ne zaman halam aradı; sınavların bitince bize gel, biraz gez toz dedi. tamam dedim. gitmiyorum.
liseden mezun olurken bütün arkadaşlarım irtibatı koparmayalım dediler. tamam dedim. sadece 1-2 tanesiyle konuşuyorum.*
kendime söz verdim; yaz gelsin ya plaj ya spor salonu başka yerde durmam dedim. bi iki kere yüzmeye gittim, spor salonu evimin altında; uğramış değilim.
eniştemden kitap aldım. haftaya okurum veririm dedim. iki hafta oldu, yirmi sayfa okumuşum.
babam ehliyet al dedi. tamam dedim. unutmasını bekliyorum.
kardeşime söz verdim, hem madagaskar 3 hem buz devri 4 e gidicez dedim. buz devrine gittik dün, bakalım hayırlısı.
dedem akciğer kanseriydi, hasta yatağında söz verdim, "tıp kazandığımı gerekirse mezarına gelip söyleyeceğim" dedim. mezarını bir kez ziyaret etmedim.
sonra annem çöpleri dök diyor, tamam diyorum. ya üç saat sonra döküyorum ya dökmüyorum.
geçenlerde herifin biriyle kavga ettim. çarşının ortasında. seni bulup yine döveceğim dedim, söz verdim. iki gün önce adamı tekrar görünce sıvışıp geçtim.
yaz boyunca her gece bir film dedim. daha hiç izlemedim.

rabbime söz verdim. olma ihtimali çok çok düşük bi iş için; "şu iş olursa çok süper bi adam olacam, söz." dedim. tamam dedi.

o iş oldu hemde tam istediğim gibi oldu. ben hala tam bi eziğim.