bugün

kuleden kalkış izni alamayan muhabbet kuşu

çılgın muhabbet kuşumun bir türlü gerçekleştiremediği mevzu.

küçükken bir muhabbet kuşum vardı, eve gelirdim omzuma konup dudağımı falan ısırırdı. öyle şirin mi şirin bişeydi. bana kardeş geliyor diye gittik halamlara verdik. ben çok ağladım vermeyelim anne dedim. vermeyek baba dedim. beni de verin o zaman dedim. dinlemediler amk. halam sonra kuşun üstüne oturmuş görmeden öldürmüş. göte bak göte. hey yavrum. insan kuşu nasıl görmez lan. boku bile çıkmıştır zavallı hayvanımın. hala git zayıfla allasen. zaten hasta falanda oldun. sağında solunda varis neyin. git zayıfla ya.

dur şaşırdım ne diyorduk. yine kuş aldık özlemle. ulan kuşu salıyorum. uçmuyor. elimle tutup havaya atıyorum yere düşüyor. yerde yürüyor sağa sola gidip bi yerde pinekliyor hayvan. bi türlü kalkış izni alamıyor.

geçen bi ara uçmaya kalktı radarları bozulmuş, uçtu uçtu uçtu, tak diye duvara bodoslama bi girdi. meydey meydey hey gidi günler hey derken ata demirer taklidi yapmaya başladı. oradan gaza geldi uçtu devam etti köşe duvara bi girdi bodoslama, hopp büfenin arkasına düştü. çıkamıyor da. çirkef gibi ötüp duruyor. dur lan alıyorum dedim. aldım elime kafası bi milyon olmuş öpüjem abi dedi. sen içme bokunu çıkarıyorsun dedim.

özet: muhabbet kuşunuzun suyuna votka koyarsanız kuş mala bağlar.