bugün

the ladykillers

1955 yapımı, siyah-beyaz değil renkli film. alec guiness, peter sellers, herbert lom gibi isimler var kadroda. suç-komedi karışımı bir film. peter sellers' ın gençliğini görmek için bile izlenebilir. zira ilk defa sellers' ı bir yan rolde, yan rol gibi oynarken gördüm. yoksa sellers' a yan rol verilmesinin mümkün olmadığını düşünürdüm (peter sellers yan rolü bile öyle oynar ki başrolü gölgede bırakır).

bir de coen biraderlerin 2004 de çektiği tom hanks' li yeniden çevrimi var imiş ama izlemedim.

şöyle ilginç bir nokta daha var ki; akşam izlerken ben bunu bir yerden hatırlıyorum diyip durdum. sonra aklıma geldi; kamil koç' da giderken izlemiştim. 2008 yapımı fatih ürek' in oynadığı şeytanın pabucu diye bir film vardı. berbat ötesi bişeydi. sonra ayıkladım durumu. filmi birebir çarpmışlar ya. arak ama bu kadar arak ayıp yani. 1955 yapımı olan filmin kendisinden tam 53 yıl sonra çekilenden yaklaşık 300 kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim(bu üç yapımın imdb puanlarını karşılaştırın daha iyi anlayacaksınız). türk sineması gelişiyor hıhı (bkz: bıyık altından)

dağıttık konuyu. güzel eğlenceli film izleyiniz hoştur.