bugün

megafonla insan azarlayan trafik polisi

polise bu ülkede köpek * gözüyle bakan , azarlanmayı hayatlarında hiç haketmemiş , hayatı boyunca haklı olan insanların demokrasi ve hümanizm kokan ifadelerinden biridir.

polis herşeyden önce insandır.sinirlenebilir , bağırabilir , çağırabilir -ki türk polis teşkilatının yetkisi dünya standartlarına göre en az olan polis teşkilatlarından birisidir- yeri gelince azarlayabilir tıpkı yeşil ışık yanınca sanki götüne birşey giriyormuş gibi kornaya asılan vatandaş bozuntusu insanlar gibi.

"yaw iyide kardeşim insan gibi söylesin, tatlı dil yılanı deliginden çıkarır" gibi bir tutum , toplum içindeki bazı hayvanlar için malesef geçerli degildir.evet tatlı dil yılanı deliginden çıkarır ama öküzleşmek yolunda evrim geçiren türk şöförleri için bu kural geçerli degildir.yahu şirinevler'e yan yol yapıldı , duraklar düzenlendi ve orda bir kaç ekip görevlendirildi.buna ragmen adamlar hala geliyor polisin gözünün içine baka baka yolcu alıp bindiriyor.yapanların egitim düzeyi ortada ne kadar iyi konuşursan o kadar götü kalkıyor ve üstüne gelmeye çalışıyor.mecburen polis de üslubunu sert bir şekilde halka yansıtıyor.polis iyilikle söylesin , ticariler siklemesin dolayısıyla trafik tıkansın sonra siz çıkıp "hökümet istifa bi trafik sorununa bile çare bulamadınız"

olayın minyatür haline degil birazda gerçek haline bakalım.hergün trafikte , otobüsde , pastahane de , tuvalette , lokanta da , elektrik kuyruğunda hergün yüzlerce kişiyle tartışıp ona buna laf yetiştiren , sıraya uymadıgı için uyaran birisine bile laf saldırısı yapan , "hazır cevap" ve "nasıl laf koydum" larla övünüp bunu sağda solda anlatan sadrazamın sol taşşagı insanlarımıza polisin kendi keyfi için yapmadığı aşikar olan "-3435 bekleme yapma" anonsları nedense batıyor.afferim size bu ülkedeki her kuruma bok atın , herkes bok atsın.madem bu kadar insancılsınız , madem bu kadar kibarsınız polis olup gösterin halka insanlık ve kibarlık nasıl olurmuş.tabi masa başında oturup emir verme hayallerinizden fırsat kalırsa.