bugün

pablo andujar

1986 doğumlu ispanyol raket. 2011 roland garros turnuvasına kadar çok fazla kişinin dikkatini çekmiş olduğunu sanmıyorum. lakin bugün nadal karşısında sergilediği muazzam oyunla tenis izleyenlerine kendi lansmanını da yapmış gibi oldu. maç 3-0 nadal'ın galibiyeti ile sona erdi fakat onu bir de nadal'a sormak lazım sanırım. zira andujar maç boyunca gayet etkin ve başarılı bir performans çıkardı.
bana kalırsa bundan sonraki yıllarda ismini fazlaca duyup, övgüler yağdıracağımız bir raket olabilir. bir kere her şeyden önce adımları çok hızlı. file önünü gayet iyi kullanıyor. mental açıdan gayet güçlü, zira geriden geldiği oyunlarda bile gayet sempatik ve soğukkanlı.
benim için en önemli meziyetlerinden biri ise oyunda topu çok güzel saklaması. bence roland garros onun için şahane bir başlangıç, tanıtım oldu. çünkü bir ispanyol olması nedeniyle toprak korta da zaten aşina. servislerinde biraz daha iyi, file önüne de daha sık çıkarsa kısa zamanda çok yol alır kanımca.
neticede bana kalırsa 2011 itibari ile adını sıkça duyacağımız, seyir zevki yüksek şahane bir raket.

a bir de; fena çocuk değil, kaş göz falan... şöyle ki;
görsel
görsel
görsel * *