bugün

Eretna beyliği de yanlış hatırlamıyorsam şii idi.
Allah yerine insanı dinden atıp sırf sünni olduğu için cennete gideceğine inanan şahısları göstermiş mezhep

Not:Sünni'yim.
Geçen gün bir arkadaş vasıtasıyla bunlar kim aq diyerek istanbul'daki bir dergahına konuk oldum.

ilginç bir din inanışları var yani Sünni islam ile taban tabana zıt. Kur an indirildi Allah tarafından ancak daha sonra Ömer soyu bu kitabı değiştirdi. Kur ana inanmayın. Bizim yolumuz hz. Muhammed ve ailesinin yoludur minvalinde konuşmalar geçti.

Yok işte kur an da diyor Peygamber efendimizin 20-30 tane karısı vardı. Yok öyle bir şey kardeşim. O ne saçma iş.

Yok Peygamber 9 yaşında kızla evlendi. Hayır kardeşim öyle şey olur mu.

Yok Peygamber'in eşleri suç işleyince " Peygamber'e daha müslüman eşler nasip ederim" minvalinde bir ayet varmış. Kardeşim Allah işi gücü bıraktı Peygamber'in karılarıyla mı uğraşıyor.

Yok cennette huriler varmış. Kardeşim orası kerhane mi ne hurisi.

Bunlar Ömer soyunun kur ana sonradan eklediği safsatalardır.

Gibi cümleler kuruldu. Hatta camiye gitmeyin. Arkasında hazır olduğunuz imamın dürüst, doğru, hakkaniyetli bir adam olması lazım. Şimdi ben bu adamın arkasında Nasıl saf tutayım? Niye böyle günaha gireyim?

Gibi ilginç ve tamamen mantıksız gelmeyen cümleler işittim.

Allah iyi olan herkesi cennetine alsın.
Çokta süslü değil hatta itici.
şia dini mensubu...
ABD Irak'ı işgal ederken Şiiler kaç Abd askeri öldürdü?
Müslümanlar işgale direnirken Şiiler ne yaptı.
ABD işgal ettiği zaman ABD emrine girdiler. Bir tane abd askerine kurşun sıkmadılar. Yetmedi yıllarca komşuluk yaptıkları müslümanları katlettiler. Devam da ediyorlar.
ABD Irak'ı işgal ettiği zaman Ebu gureyb'de kaç Şii cezaevine kondu ve işkenceye uğradı...!!!
Guantanamo'da kaç Şii hapsedilmiş...!!
Afgan işgalinde ABD Taliban'ı ''yıkınca'' iran'da 3 gün neden bayram ilan edildi.
Suriye'de Nusayriler için bizden diyen Şiiler kimleri öldürüyor.
Çin'de Çin'in Uygur müslümanları katletmesini iç meselesi olarak takdim edip Çin'i haklı bulan iran.
Rusya ile Suriye'de katliam yapan iran.
Lübnan'da şiileri iktidara getiren kim?
Yemen'de Suud köpeği ile ülkede karşılıklı katliam yapan iran..
Mezhep savaşı olmasın...!
Abd ıraka girdiğinde her gün sünni hükümet(saddam) tarafından katledilen işkence gören sürgüne gönderilen mallarına el konan müslümanlardı (şiiler)niye kurşun atsınlar. Sen müslüman değilsin dostum emevi dölüsün. Doğu türkistan da zulüm gören uygurlara yardım etmeyen türkiye şii mi? Arabistan? Katar? Libya? Afganistan? Hepsi mi şii lan?
Ciğer yiyen yağma yapan silahsız insanları öldüren cihatçılar mı nusayriler mi nusayriler tabii ki. Müslüman olmadan önce insan olmak lazım.
Mezhebini dininin üstünde tutan kişi...

Bu zihniyete göre suriyede diktatör Esada destek vermek ve halkı katletmek mezhebin yani dinin bir gereğidir...

Allah ıslah etsin...

Ne diyeyim...
Birini dürterken söylenen söz.
Şii bana bak,
Şii gah yerine yat gibi.
Irak'ta 20 yıldır ABD emrinde çalışan Şiiler müslümanları Abd'ye çalışmakla itham ediyor.

Hoşt...

Irak'ta ABD emrinde çalışan yapılar sizin.
ABD'den lojistik alan bir pyd bir sizsiniz.
BAĞDAT'ı size ABD teslim etti.
Bir ABD askeri 20 yılda öldürmediniz.
Bir Şii de abd öldürmedi.
karabağ'da ermenistanı desteklemeleri de ayrı....
istisnasız bütün Sünni devletler abd üsleri ile dolu halen şiileri abd yanlısı gösteriyorlar çok gülüyorum size.
israil'e, Amerika'ya saldırabilen yegane islami topluluk.
Sünniler genelde Amerika ve israil müttefiğidir.

(bkz: Türkiye)
(bkz: katar)
(bkz: suudi arabistan)
Bir kısım Anadolu Selçuklu sultanının da mezhebidir.