bugün

yıldırım demirören'le görüşmeye gitmiş. hey yavrum hey.
acaba 4 macligina mi yoksa komple mi milli takimi yonetecek sorusunu akillara getiren efsane teknik direktor.
adamdır, en azından hepimiz kadar.
açıkça da demiştir, "başkanımdan izinsiz olmaz" diye.
ama yaşadığımız ülkeyi biliyorsunuz, bir kişinin telefonu ile kendi başkanı fikret orman arabaya koyar ve federasyona bırakır.
yok yere hakaret etmeye gerek yok, hepimiz burada yaşıyoruz, ülkeyi tanıyoruz.

not: bjk
4 maçlığına veya beşiktaşla milli takımı aynı anda götürme şeklinde işi bağlayacaktır, korkmayın la bu kadar, bize de aynıları yapıldı geçenlerde o zaman keyifle izliyodunuz.
milli takımımıza hayırlı olsun.
Milli takımın yeni hocası hayırlı olsun.
görsel
Milli takımın başına geçmemesi gereken hoca. Dünyada başka hoca mı yok? Boşuna mağdur edebiyatı yaptırmayın şu tinercilere. Evet.
Beşiktaş şampiyon olamasın diye çakma filozof diyenler tarafından milli takımın kurtarıcı ilan edilen teknik adam.
Terim giderken de gsnin onu kesildi galiba. Vatan millet diyen kimsenin agzini acmamasi grrekir milli takim konusunda.
beşiktaş'tan yıllık 2 milyon euro alıyor. demirören'in yıllık 3 milyon euro teklifini redderek türkiye'nin en karakterli futbol adamı olduğunu kanıtlamıştır.

beşiktaş'tan ayrılınca beşiktaş'ın rakibine gitse ve beşiktaş karşısında şampiyon olsa yine de çok büyük saygı duyarım kendisine.
Ağanızdır.
Milli takıma hayır diyebilmiş teknik direktördür. Fatih Terim gibi milliyetçilik adı altında fazla maaş ve daha iyi çalışma koşulları için olaya dalmamıştır. Şenol Güneş'in gereksiz hırsları,yalandan milliyetçiliği, kavgası gürültüsü yoktur.

Hatırlayacaksınız FT yalandan Aysal gerginliği yaşayıp milli takıma "istemeye istemeye" gitmiştir. Galatasaray'ın sonraki durumu ortadadır... Ve evet bence o dönemki bu hamleler Galatasaray'ı bitirmeye yönelikti. FT de kendi dalgasına bakmıştır.

Şenol Güneş'in sırf tüpçüye ve yalandan milliyetçilik kasanlara verdiği ayar bile önemlidir. Beşiktaşlı yöneticileri de agaya karşı dik duruşlarından dolayı tebrik ederim.

Not: Galatasaraylıyım
Bir telefona bakar milli takima gitmesi. Telefonun kimden gelecegi herkesin malumu. Eger milli takimda istenmiyorsa avci gelecektir yerine. Mesele gunesin veya ormanin istemesi degil.
https://pbs.twimg.com/media/B4m-pQqIcAAELBe.jpg
31 temmuz 2017 beşiktaş komplosu karşısında taraftar ve yönetimle birlikte başta şeytan rıdvan ve algıcı renkli basının karşısında dimdik durmuş beşiktaşımın hocası. zaten üst üste yaşattığın şampiyonluklarla adını tarihimize kazımıştın bugün iyice efsanesi oldun beşiktaşımın. bu ülkede biz senin sen de bizim değerimizş anladın. dediğin gibi sen beşiktaşa aitsin hocam.
Besiktas'ta kalmis olmasina sevindim, fatih hoca istifa ettigi andan beri asla kulubunu birakmamasi gerektigini burada da yazdim.

Simdi milli takimin kalan 4 macina da baktiktan sonra eger dunya kupasina gidebilmek istiyorsak, milli takimin basina senol hoca kesinlikle gecmeli. Ne lucescu, ne de baska bir aday , ukrayna, hirvatistan, izlanda maclarindan milli takimi kupaya goturecek sonuclari alamaz bence. Senol hoca, trabzonda, bursada ve besiktasta oynattigi akici, akilli, hucum futbolunu milli takimda da oynatabilir. Milli takimda iyi de bir kadro var.

Milli takimin turnuvaya kalmasi kesinlikle cok onemli. Senol hoca bunu 4mac icin yapmali bence, bir formul bulunmali. iki takimi da calistirabilir bence, calistirmali. Zaten eleminasyon bitip turnuva basladiginda kulup takimlari tatilde olacak. Senol hoca dinlenmeden ekstra mesai yapmis olacak, yorucu belki ama milli takim icin bu yapilir, yapilmalidir diye dusunuyorum.

Yoksa turnuvaya gidemeyecegiz ve fatih terimin istifasini da buna bagliyorum.
2017-2018 sezonu stsl şampiyonu olacak kurt hoca.

şl'de gruptan çıkaracaktır takımı.
Bir Galatasaraylı olarak Beşiktaşta kalmasına sevindiğim teknik direktör.
Zamanında bize yapılan şerefsizliğin rakibimiz bile olsa kimseye yapılmasını doğru bulmuyorum.
Umarım başakşehire de yapılmaz.
burada bulunan felaket tellallarına da en güzel cevabı vermiştir.

yok galatasaray a yapılan şimdi beşiktaş a yapılacakmış bilmem ne, herkes fatih terim mi paraya tapsın?

not: galatasaray.
Önce tarihe not düşmek açısından şunu bir kenara koyalım : (#13555242)

beşiktaşlı olarak biliç'in ayrılmasından sonra daha iyisi takımın başına gelemez diye düşünmüştüm ve soprtif başarılarla sağolsun bunu taçlandırdı hocamız. enteresan entryler görüyorum, bir insana hakaret ettikten sonra milli takımının başına teknik direktör olsun istemek nasıl bir anlayıştır ben çözemedim ve kafam basmadı.

ama son açıklamasıyla milli takımın başına geçmeyeceğini söylemiş ya, detayı paylaşalım:

http://spor.internethaber...amadan-bitti-1797232h.htm

işte burada önemli bir vizyon var, bunu yakalamak lazım. sözcü'de haftasonu yıldırım demirören in başarısızlığının rakamlarla açıklandığı bir tablo paylaşıldı. şimdi eminim şenol hocaya ağırlığınca altın bile teklif edilmiş olabilir. normal mi, normal. niye, çünkü yöneticiler düşünün, elindeki kaynağın ucu bucağı yok ama beceriksizler, ne yaparlar? adı iyi birisini bulurlar, başarılı olursa o başarının kaymağını yer, başarısız olursa kendi yetersizliği konuşulmaz. işte şenol güneş in kararının arkasında böyle bir gerçek var.

kaldı ki şenol hoca başarı odaklı bir şampiyondur. bunu gerekçelendirdim (#13555242) tekrar yazmayacağım. o kadar sene hem takım kaptanı hem de teknik direktör olarak muazzam katkı sağladığı trabzonspor da taraftardan duymadığı laf kalmamış. milli takımda dünya 3.sü yaptığı takım için canına okunmuş adam, aptal ya da muhtaç değilse tekrar aynı saçmalıklarla uğraşmaz. beşiktaşlı olarak çok mutluyum çünkü bu tavır kulübümü daha ileri taşıyabilecek bir tavırdır, pop kültüre malzeme olmadığı sürece Şenol Hoca - Beşiktaş birlikteliği de yeni bir Gordon Milne dönemini çağrıştırmaktadır. sadece bu sefer avrupa'da daha somut başarılar isteriz ve de türk oyuncuların daha fazla sayılarda kadromuzda yer bulmasını tabii.
konyaspor maçında sağ bek mevkii için alt yapıdan bir oyuncuyu kullanmalı. andreas beck zaten bildiğimiz beck.

ne kaybederiz? gençlere önem vermek zorundayız. bir alt yapı oyuncusu oynadı diye maç kaybetmeyiz herhalde.
birçok insanın efendi dediği ancak benim hiç sevmediğim sadece takımı kazanınca efendi olan, filozofa bağlayan, takımı yenilince de bağıra çağıra hakemlere, takıma söven, her şeye bahane bulup ağlayan çakma filozof.
finallerin kaybetmeye mahkum hocası.

arkasında hakem desteği olmadan fikonun küçümsediği süt kupasını bile kazanamaz.
Canı sağolsun.son renkli bükücü
Son şampiyon.