bugün

--spoiler--
grubun en iyi futbolunu oynayan lille sonuncu oldu, en olumsuzu inter birinci oldu, ilginç bir gruptur.
--spoiler--
türkiye'nin açık ara en kaliteli teknik direktörüdür.
dünya kupasında türkiye'yi 3.cü yaptı şanslı dediler, şampiyonlar liginde ilk mücadelesinden 7 puan ve avrupa liginden devam yine şanslı denileceğinden eminim, ne olursa olsun bu hoca başarılıdır, karizmatik değil dediler, ama efendiliğinden bahsetmediler, oyun zekası olarak çok muazzam olmasada çalıştırdığı takımlar hep vasat üstü neticeler aldı, trabzonspor tarihi ile beraber türk futbolu içerisinde en az fatih terim veya mustafa denizli kadar önemli bir hoca olduğu rakamlarla kanıtladı, kısaca 3 iyi türk hocadan biridir.
kariyeri ve başarıları tartışılacak bir teknik direktör değildir. tartışmasız türk futbol tarihinin en başarılı teknik direktörlerinden biridir.
Her ne kadar temiz, efendi, terbiyeli bir adam olsa da iyi bir teknik adam degildir.
Dunya kupasinda Senol gunes e ragmen 3. Olan mili takim.
Senol gunes e ragmen 2. Olan trabzonspor u gozlemledigimde bu degerli hocanin kriz yonetemedigini gordum.
Senol hoca kriz yonetemez ve sonunda hep kaybeder. Ancak futbolculari cok iyi olursa belki... Ama sampiyon olamaz.
Ya da hocanin tamamen degismesi lazim. Benim iddiam senol hoca trabzonspor da hic bir zaman sampiyon olamaz.
Misyonunu tamamlamistir. En kisa surede trabzonspor dan ayrilmali ve yerine unal-hami-lemi uclusu gecmeli.
Unal 1. Hoca, hami yardimci, lemi yardimci.
Sportif islerden sorumlu yonetici ogun temizkanoglu, ya da serdar bali.

Köklü bir kan degisikligine gerek var. Bu kadro iyidir, ancak 8 tane nokta atisi transfer ile cok daha iyi olur ve sampiyonluga oynar.
Kaleciler çok iyi. 3 defans, 3 orta saha, 2 forvet.
5 yabaci gitmeli 5 tane yerli oyuncu gitmeli.
hemen hemen her konuşmasına "hakemler hakkında konuşmak istemiyorum" veya "rakip takım hakkında yorum yapmam doğru olmaz" diye başlayan fakat konuşmalarının yarısından çoğunu hakemlere ve rakip takıma ayıran teknik direktör.

Ha bir de futbol filozofuydu evet...
Şuan Lig Tv'de ağlayan Ağlak Hamsi Sporun Ağlak Teknik direktörü.
serkan balcı'yı orta sahanın sağında oynatarak ne yapmaya çalıştığını anlamadığım teknik direktördür.
filozof ayaklarına yatıp hatır şikesi ile günü kurtaran basit insan.
maç sonu konuşmasını dinledikten sonra hangi maçı izlediğini merak ettiğim teknik direktör.
yenildiği her maç için ayrı ayrı röportaj vermesine gerek olmayan teknik direktör. öncekilerden birini banttan yayınlasınlar hiç göze batmaz. rahat rahat. ooh mis. di mi sebastian ?
--spoiler--
şenol güneş : "bizim sermayemiz paramız değil itibarımızdır. para bizler için amaç değil araç olmalı."
--spoiler--**
adamın dibi.

--spoiler--

para futbolda amaç değil araç olmalıdır, futbolu paraya tercih ettiniz!

--spoiler--
şu an tff genel kurulunda konuşan teknik direktör.
aziz yıldırım R leri söyleyemiyor diye taşak oğlanı olmuşken şenol güneş'in bu cümle kuramama durumunda itin götüne sokulması lazım gelir.

ama heyecandan da olabilir.

güzel mesajlar veriyor konuşmasında.
sayesinde iyi ki aynı renklere aşığız diyebildim tekrardan.

trabzonspor'un sir alex fergusonu olması gereken güzel insan.
ölümüne galatasaraylıyım ama fatih hoca kadar sever sayarım kendisini.

(bkz: adamın hası)
çok büyük bir insan, futbol adamı falan değil. Sadece adam ve büyük bir insan. O'na futbol adamı demek haksızlık olur.
Her konuşmasını ağzım açık takip eder vermiş olduğu mesajlara hayran kalırım. Bu adam çok farklı beyler. Değerini bilelim. iyi bilelim.

Saygılar şenol hoca.
şenol güneş in dünyanın en iyi hocaları arasında olduğu istatistiksel olarak da kanıtlanmıştır. vaktiyle şenol güneş i karizması yok diyerek eleştiren beyinsiz köşe yazarlarına bu durum umarız kapak olmuştur.
eskiden futbolu açlar oynar, toklar seyrederdi; şimdi toklar oynuyor, açlar seyrediyor. -şenol güneş
adamın ham maddesidir. inanılmaz beyefendi yaptığı işte en iyilerden biridir. ama hala hakkı yenmektedir medya tarafından.
edit:imla
iyi insan,büyük futbol adamı.
https://twitter.com/#!/SM...86143584256/photo/1/large

şu adamlardan 10 tane olsa türk futbolunda... bak çok net söylüyorum bambaşka bir ülke olurduk...
elindeki 30 milyon euroluk takımla, 200 milyon euroluk takımlara kafa tutan çılgın türk. türk futbolunun tartışmasız en büyük kalecisi ve teknik direktörü. bir çok konuda ders alınacak büyük öğretmen.
adam kelimesinin tam karşılığı olan insan.
adamın karşılığı az konuşur. konuşduğunda örnek olur bana valla.