bugün

analarının ak sütü gibi helal olsun dedirten durumdur.

ygs, lys, fakülteyi kazan, bitir, kpss gir , atanama senelerce. e bi zahmet olsun o kadar.

afedersin ama sen çocuğuna 5 dakika tahammül edemezken , o adam onlarcasıyla uğraşıyor bir günde. ne var bunlarda diyorsan aha eğitim fakültesi orda. hodri meydan.
Şaka falan değildir. E yuh be. Evet.
(bkz: şaka maka domatesin 8 lira olması)
görevlerini haklarıyla yapsınlar canımı yesinler.
yarısı boşuna alır o parayı hayat adaletsizliklerle dolu.
haftada 15 saat çalışıp, dünya para alıp, öğretmenlik çok zor yeaaa, az para alıyoruz diyen kitlenin maaşı.

aslında bunları yaz aylarında 15 gün seri üretim yapan fabrikalarda çalıştıracaksın. görsünler haftada 45 saat deli gibi çalışıp asgari ücret almanın ne demek olduğunu!

bir de bunlar bu gariban insanların çocuklarını beğenmez, dışlar, eleştirir hatta döver bazı orospu çocukları.
(bkz: Şaka maka Trol olacam derken bok tanesi olmak)
şaka maka milletin öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini algılamayıp, maaş oranına yorum yapması inanın çok ayıp.
Hak edene can feda gerisini de varsa vicdanına bırakıyorum.
4 bin tl para mı lan?
Ek ders ücreti yatmadı diye ağlarla aynı zamanda.
Şaka maka üç büyükşehirde ev kiraları bu rakamlara doğru gidiyor.
babam sınıf öğretmeni 4000 tl alıyor ek dersler ve destek eğitimi ile beraber.
10 sene bekleyip, kadro alamayıp da intihar etmezlerse tabi. 4 bin tl yi çok görenler 1300 tl asgari ücrete koşarak gidiyorlar ne hikmetse.
Yazıklar olsun sisteme. 12 ay tatil yap sonra 4milyar avro maaş al. Yazık.
Eğitim fakülteleri kapatılsın.
Hem yatıp hem maaş almak nasıl bir iş anlamak zor. Evet.
Vasıfsız dedigin insanlar genç nesil yetiştiriyor yavaş. Hic birsey yapmadan milyonlari goturenler batmuyor gözünüze ama. Surekli şu geyiği yapmanızdan gına geldi. Ogretmenle uğraşmayın ogretmeni iyi dinleyin Okuyup iyi öğretmenler olun. Sizde tatil yapa yapa 4000 tl kazanın.
Tatil yardımı ne lan?
Tatil yardımı?

Tatile de mi para alıyorsunuz amk?

Bir de en çok ağlayanların öğretmenler olması durumuna göre çok enteresan olmayan durumdur.
2860 sayın yazar. onu bi düzeltirsen sevinirim.

bu arada, öğretmen olmak vardı diyen arkadaş; olsaydın babacım, tutan mı vardı? eğitim fakültesine burun kıvırıp sikindirik iibf bölümleri yazarken düşünecektiniz onları.
milletvekili maaşlarından bihaber vatandaş tepkisi.
500 mv besliyoruz milletçe, peki kaçının vatana millete hayırlı işlerini gördük?
Geri zekalılık yapmayın, ülkeye hizmet için göreve atanmışları sorgulayın evvela. Bizi soyanlar öğretmen değil güzel kardeşim.
Bizi birbirimize düşürüp soyanlar öğretmenler değil.
Öyle güzel öğretmenler var ki o aldığı 4 bin lira maaş bile azdır. Liseden özlediğim hoca var bu da onlardan birisi. Okullar açıldığında ziyaretine gideceğim tekrardan.

Ha bazı orospu çocuğu hocalar var onlara fazla bu maaş. Cins ibne. Asansörde bırakmıştık iyi oldu valla.
Şaka maka milletvekillerinin maaşlarından habersiz bi çomar sürüsü oluşması.
öğretmenlikte yaş sınırı yok gir lys ye kazan öğretmenliği 4 yıl oku, ardından kpss ye oradan özel alan sınavına oradan mülakatlara ve kazanırsın sende, çok zor değil kazanırsan 6 yıl doğu görevi bir yere tayinin yok nereye atandıysan oradasın
bunlar yapılamayacak şeyler değil arkadaşlar.

bu arada 407 bin öğretmen adayı sınava girdi ağustosta 20 ardından 10 bin alım yapılacak belki bir 10 bin daha alınır belli değil şuan için.
Olması gerekenden azdır. Öğretmen dediğimiz insanlar bi ülkede gelecek nesli yetiştirir.bizde ise şöyle tatili çok boyle kolay falan filan gözüyle bakılıyor. Hakkını vererek öğretmenlik yapan öğretmenler için gerekirse 10 bin lira vericeksin.
siz eve gelen misafir çocuğuyla beş dakika bile ilgilenince darlanıyorsunuz bu adamlar bir sınıf dolusu çocuk ile uğraşıyor. evet. hele ki lise öğretmeni olmak ayrı mesele. bir sınıf dolusu hormonları tavan yapmış, bıraksan düz duvara tırmanacak ergenuslar. ne şakalar yapmadık ki hocalarımıza umarım haklarını helal etmişlerdir. aldıkları maaşı son kuruşuna kadar hak ediyorlardır. okulda sadece eğitim vermek ile kalmayıp hem annemiz, hem babamız olan öğretmenler biliriz.