bugün

Benim durumum.
Sevmiyorum. Her ırkı seviyorum ama onları sevemiyorum... hele pkkli olanlarına tahammül edemiyorum.
Terör benim canımdan can aldı. Unutabilmek mümkün değil. Üzgünüm.
ırkçı beyanıdır.
e ben dünya yüzündeki insanların %99,9'unu sevmiyorum. neyim ben şimdi?
böyle düşünen biri ırkçının önde gidenidir.
Irkçılık olsaydı hiçbir milleti sevmezdik.
Halbuki türk olmak umrumda değil.
Genelleme yapma kardeş o zaman bazı kürtleri sevmiyorum de kurtul. Belli bir ırka sevgi yada nefet beslemek ırkçılığa giriyor.
(bkz: kürtüm ama pkkyı sevmiyorum)
kürtlerin; bir "ırk" değil.. "sürü" olduklarından dolayı, onları sevmemek ırkçılık değildir..
kişinin kendi düşüncesidir. Sonuçta bu ülkenin doğusunda molotof atıp orayı burayı talan edenleri sevecek hali yoktur.

Bazı mantıklı düşünen(!) insanların kürtleri sevmiyorum dediğinde vay efendim " sen ırkçısın ama ben insanları insan olduğu için seviyorum" demesi bazen yeterli oluyor. Böyle düşünenlerede vereceksin molotof atanı, tecavüz edeni görecek insanı.
Hangi kürtler sevilmiyor sorusunun cevabı değildir. Ben çok düzgün insanlar da tanıdım kürt olmalarını hiç mevzu da yapmadım ama eline silah alınca kendini adam sanan katil ister kürt ister arap ister türk olsun katil katildir bana göre.
Kürtleri diye genel bir tanım yapmam ama şöyle bir düşünüyorumda bizim hala gelişmekte olan ülke kategorisinde olmamızın nedenlerinden biride bazı kürtlerin çıkardığı iç savaşlar. Mantıklı olaraktan sevmemek doğal gibi.
hümanist bir düşüncedir. daha dün mağaradan çıkmış sağa sola ateş eden orospu çocukları şimdi gelmiş özgürlükten bahsediyorsa zaten o insanlar sevilmez. karakteri boZuk piçin nesini seveceksin.

daha böööğün taksim meydanının yerini öğrenip, orada iki stand açıp müzik eşliğinde barıştan falan bahseden, ama doğuda bayrak indirip tehditler savurup kimlik kontrolü yapıp şehit eden orospunun döllerinin zaten sevilecek yanı yoktur. kanlarını içsem yine rahatlamam.
çok büyük bir sorunsaldır örneğin Türkiye yi sevip Hakkâri den nefret etmek gibidir çoğu kişi anlayamaz.
Evet ırkçı değilim ama kürtleri sevmiyorum hdpkkya ve pkkya destek verdikleri sürece de sevmicem.
Çelişkinin daniskasıdır diyecektim ki mantığı bile yok. .
Ne içiyon bize de söyle.
işte tamda böyle düşünüyorum.
(bkz: allahın bildiğini kuldan saklamamak)
10 yıl kürtlerle birlikte yaşadığım süre boyunca edindiğim tecrübelerin kafama kazınmış halidir

sen öyle olamasanda zorluyolar abi yapcak bise yook.
kendiyle çelişen bir ifadedir ama bunun sebebi kişinin kendisi değil medyadır. yıllarca medyanın 3-5 kürt bilmem nesinin yaptıklarını "bütün kürt'ler böyledir." diyerek yayınlaması sayesinde en objektif ve anlayışlı insanlar bile etkilenebilir.
Irkçıyım, kürtleri hiç sevmiyorum. Elimde sihirli bir değnek olsa hepsini yok ederim.
hatta hümanistsin diyelim de tam olsun.
sadece kürtleri sevmiyorsan bunu yaşadığın olaylara ve kişisel tecrübelerine istinaden bir ön yargı olarak kabul edebiliriz ancak kürtlerle beraber arapları, farsları, romenleri , suriyelileri, hintlileri, çinlileri vb de sevmiyorsan buz gibi ırkçısın.

mesela ben tarih okumalarım nedeni ile fransız ve ingilizleri zerre kadar sevmem bu konuda ırkçılık yaptığımı kabulleniyorum.
"irkci degilim" diye cümleye baslayip "ama" dedikten sonra; cümlenin devamini dinlemenin bir manasi yoktur.

cünkü; ama kelimesi öncesinden gelen ifadeyi anlamsiz kilar. bu her dilde ayni sekildedir. bu durumda;
"irkci degilim ama ..." = "irkciyim" anlami tasir.
Ben seviyorum. Hiç ayırt etmeksizin insan olan herkesi seviyorum.

Siz de sevin ama önce kendinizi sevin. Sonra herkesi seveceksiniz zaten.
herkes gizli veya açık

ırkçıdır , ayrımcıdır .