bugün

pkk ya niye saldırdı hiç çözemedim. ama iyi yaptılar. salak pkk nın 650 köpeği ölmüş. ışid ve pkk olmasa avrupanın pisliğinden kurtulcaz.
Bu vahşi it ordusunu savunanlarin da işid tarafından analarının, bacılarının, eşlerinin de pazarlarda 50-60 dolar karşılıginda satılması dileğiyle demek isterdim ama henüz insanligimi o kadar da kaybetmedim.
suriyenin büyük bölümünü ve ırağın bir kısmını kontrol eden örgüt.
ışidin nasıl oluştuğuyla ilgili kişisel fikrim doğal kaynakları ele geçirmek isteyen ülkelerin desteğidir.
adı sanı duyulmamış bir örgüt nasıl olduda bir anda suriye ve ırak gibi 2 ülkeyi aynı anda işgal etti. nasıl 3 cephede birden savaşır oldu. örnek isteyen sözlük yazarı olursa afganistan ve ırak işgaline aynı zamanda ortadoğu tarihine damga vurmuş savaşlar ve olaylara bakılmasını tavsiye edeceğim. petrolün önemi artıp miktarı azaldıkça daha fazla kan dökülmeye başlandı.
batı ülkelerinin direkt olarak bir müdahalesi olmasa da petrol hatlarını ele geçirme hedefi başarılı olunca salgırganlığını büyük ölçüde azaltmıştır. asıl amacına ulaşan ışid batı ülkelerine ucuz ortadoğu petrollerini dolaylı yoldan satarken bölgedeki kontrolünü silah zoruyla arttırma yoluna gidip kalıcı olma peşindedir.
pkk'lıların kafasını kesmiş top oynuyor mk.

http://video.uludagsozluk.com/v/pkk-125957/ aralarında paslaşıyolar mk.
http://www.cumhuriyet.com...i..._iste_kimlikleri.html
(bkz: orospu çocuğu nedir kime denir)
https://www.youtube.com/watch?v=xf-NKeRnbeA adamlar sikertme yapmış mk... benim karargahımı böyle alcaklar örgütü satar bida uğraşmam.
muslumanlara ortak bir sahiplenme cabasi bicilmemesi gereken orgut.
1 kilo pamuk mu daha ağırdır yoksa ışidden analarının eteğiyle kaçan ypgliler mi?
http://www.guncel-bakis.c...ndent-muhabiri-sordu.html
Abd nin 2003 de irak i işgali
Bugun kü olaylatin sebebi
Ruzgar ekip firtina bictiler.
Üst kademesi ing.israil.güdümlü olsada.tabani. irak isgalinde şii ler ile kürtlerin eziyetlerini görmüş sunniler.halkin desteğini alan örgüt
görsel
Onaylamasakta bu yerdeki adamin çocukları suan isidde intikam savaşçısı. Dediğim gibi ruzgar ekip firtina biçiyorlar.
Bunlar gibi binlercesi var.
Ankara'nın "güvenli bölge" hayali kurduğu ikisi Türkiye sınırına yakın Mare Kasabası'na ait 5 köyü ele geçirmiştir. Bu ilerleyiş karşısında yakında ABD ve Türkiye'nin ortak operasyonları başlayabilir.
cephe cephe örgütün durumunu yazalım:

kuzey halep: türkmenlerin yoğun yaşadığı bu bölgede ışid çok şiddetli saldırılar düzenliyor. eğer bu hızla devam ederlerse muhaliflerin elindeki önemli şehirler olan azaz ve mare ile bab el selame sınır kapısı düşebilir. güvenli bölge operasyonlarının bir an önce başlayıp bölgenin kurtuluşu en büyük temennimiz.

haseke, kuzey rakka ve sarrin: bölgelerde an itibariyle yoğun çatışma yaşanmıyor. ypg doğal sınırlarının çok ötesine geçtiği için an itibariyle ilerleyemiyor. ışid ise abd bombardımanı yüzünden bu cepheye saldırı düzenlemiyor. karşılıklı esir takasları yapılıyor.

humus: ışid suriye ordusunun palmira antik kentine saldırılarını durdurdu. bunun yanında eyaletin güneyinde bazı kasabaları ele geçirdi. kalamun dağları ile güney humustaki ışid birliklerinin birleşmesine birkaç km mesafe kaldı. eğer birleşme yaşanırsa, rejimin humus-şam arası kara yolu bağlantısı kesilmiş olacak. bunun yanında ışid lübnan'a rahatlıkla sızabilecek.

beyci: ırak'ın en büyük petrol rafinelerinin bulunduğu bölgede ağır çatışmalar devam ediyor. iki tarafta kayda değer ilerleme gösteremedi.

libya: derne'ye tekrar saldıran ışid ile diğer cihatçı gruplar arasında çatışmalar devam ediyor. bu arada ülkenin en batısında bazı aşiretler ışid'e katıldı. önümüzdeki aylarda libya'nın büyükşehirlerinde ışid etkinliği artabilir. iç savaş yüzünden bölünmüş libya'da taraflar barış imzalamalarına karşı ışid karşısında somut bir başarıları yok.

yemen: hadi birlikleri ülkenin güneyinde ilerlemelerine rağmen, ülkenin doğusunda ışid ve el-kaide'ye bağlı grupların artan etkisi mevcut.

bunların dışında nijerya, mısır, afganistan, pakistan, lübnan, cezayir gibi ülkelerde yoğun olmamakla beraber ışid'e bağlı militanların eylemleri mevcut.
çok kısa zamanda dağılmayacak bir topluluk, zira örgüt-halk birlikteliği var; örgüt halktan besleniyor ve gönül bağı var. hepsinden öte devletimsi yapıda bir örgütten bahsediyoruz, belediyecilik hizmeti yapıyorlar, vali atıyorlar, kendi mahkemelerini kuruyorlar ve bu mahkemeleri halka açık yapıp sonucunda infazı da halka açık yapıyorlar yani beğensek de beğenmesek de hukuk sistemleri var. hava operasyonları derseniz artık koca koca konvoylarla gezmiyorlar sadece üç tane toyota'dan oluşan gruplar halindeler, zaten kışa doğru gelinirken ortadoğu'daki kum fırtınaları hava operasyonlarına engel olacak. kara operasyonu derseniz karşındaki kitlenin amacı ölmek, ve hepsinden öte dediğim gibi halk ile iç içe bir yapı yanı kara operasyonu yapan kim olursa olsun büyük kayıplar verir, haliyle kara operasyonuna kimse yanaşmaz. sonuçta çok uzun sürecek bir çatışma dönemi var, üç çapulcu deyip geçmek yerine karşıdakini ondan iyi tanımak ve yapacaklarına önlem almak gerek. birde ortada abd destekli pkk var onların da pili bitecek eninde sonunda esad ile anlaşma yoluna gidilecek, ayrıca esad da bu savaşın uzun olacağının farkına geç olsa da vardı ve artık suriye küçük çaplı saldırılara cevap vermiyor. bir diğer gerçek ise rusya'nın ukrayna'daki çıkarları olumlu sonuçlanmadan suriye'nin durumu pek düzelmez.
gebere gebere yok olacak it sürüsü. bi siz müslümansınız mk cocukları, kuranı kaale aldıgı var sanki. pkk da siz de orosbu cocugusunuz ve cehennemde öyle yanacaksınız ki belki o acının tarifi dünyadaki acıyla alaksız olcak.
1 askerimizi öldürmüşdür bu akşam.
işid, islam aleminin şu anki siyasi ve kültürel dev aynası adeta. biz ne ara endülüs gibi zirve bi medeniyetten işid gibi trişka bi medeniyete evrildik? bu süre zarfında ne geçti başımızdan? anlamlandıramıyorum.

nerde ibn sina, hayyam, harezmi, ibn rüşd, ibn haldun, ibn heysem gibi gökyüzü kandilleri. gazzali, rumi mantalitesindekiler yüzünden harcadık böyle adamları. dini gösteriş budalalığı, hoşgörü müptezelliği, cıvık dindarlık, bilimi ve aklı önceleyenleri görünce midesi kalkan softalar yüzünden yeminle harcadık cebimizdekileri. tıkırdıyor kumbaramız. ne zaman başımızı kaldırsak, sinip, pısıyor, koskoca medeniyet olarak komplo teorileri üzerinden istenç yaratıyoruz.

ben artık bu tiyatrodan sıkıldım beyler! aklın öncelemediği hiçbir oltaya düşmemek lazım. felsefe öğrenmek lazım önce hacılar, aklı sarsmak, eğitmek lazım. dinden bile önce doğru düşünme yeteneği öğrenmek lazım.
islam in imajını yok etmek amaçlı ABD ve israil tarafından kurulmuş bir terör devletidir. Ne hikmettir hep müslüman avlayan bir örgüttür. Bu hal kimin işine geliyorsa onlara ayıt tir.
islamı tam anlamıyla terörizm etiketi yapıştırma amacı ile oluşturulan islamla yakından ve uzaktan alakası olmayan dag çetesi.
cici ışid dün yine sınırda türk karakoluna saldırdı, 1 asker şehit oldu.
http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=29964670
(bkz: islam devleti) sen ne kadar kabul etmesende ki bende tamamen katılmıyorum adamlar pkk nın kırk yıldır götünü yırtıp kuramadığı devleti kurdu öyle yok efendim deaş, daiş, ışid, işıd diyerek küçümseyemezsin.
Adamların militan sayısı peşmerge verilerine göre 200.000, rus verileri göre 100.000, dışarıdan katılan +30.000 militan olduğu kesin (bkz: wikipedia).
şimdi ben kendimce ırak ve suriye de bir güç sıralaması yapacak olursam;

1- ırak rejimi
2- ırak şam islam devleti
3- suriye rejimi
4- bölgesel kürdistan(peşmere)
5- pkk/pyd

adamlar yaptıklarının satırbaşları;

*adamlar nijerya,kafkas, mısır dahil tam 9 ülkede toprak yönetiyor.
*ırağın %30, suriyenin %55 ini kontrol ediyor.
*halktan vergi alıyor, petrol satıyor.
*aldığı şehirleri sınırlarını kaldırıp birleştiriyor, yanyana 3 şehir olunca orda eski isimleri değiştirip yeni vilayet ilan ediyor ve bunlara medya ofisleri kuruyor mesela ninova medya ofisi.
*kendi parasını basıyor.dinar olarak.
*kendi eğitim sistemini kurdu.sosyoloji, felsefe, müzik gibi dersleri çıkartıp tıp fakültelerindeki eğitimi 3 yıla indirdi vs. vs.
Bir kısım güçler tarafından yönetilip beslenen terör örgütü.
devletül islamiye fil iraqi veş şam.
bir gerçek islam bu değil vakası dahadır.
kimse karismasa pkk pyd yi 1 ayda telef etme potansiyeline 4-5 yılda iragi ele geçirme potansiyeline sahip örgüt.