bugün

king crimson'un in the court of the crimson king çok tutuldu diye aynı albümü tekrar ettiği eleştirilerine maruz kalan albümü. doğrudur,pictures of a city 21st century schizoid man ile, i talk to the wind cadence and cascade ile, in the wake of poseidon epitaph ile birbirine inanılmaz benzer şarkılardır, ama açıkçası o klasta albümü 50 sene tekrar etseler gıkımı çıkarmadan dinlerdim. bunu da o yüzden dinliyorum. çok iyi bir albümdür.
çok sevdiğim bir king crimson albümü. eleştirmenlere göre in the court of the crimson king albümünün uzantısı, devamı gibidir bu albüm. biraz daha gölgededir doğal olarak.
tabi şu malum eleştirmenlere sormak istediğim bir soru olcek?
tüm progressive rock camiasını masaya yatıralım varsa öyle bir ilk albüm susacam kendi adıma. yoksa onlar suscak ama. hani camel'ın aşmış debutu falan demeyin bana.
zamanın ötesinde bir başyapıttır in the court of the crimson king! arkasından ne yapılırsa yapılsın o konuşulmuştur. bunda in the wake of poseidon 'ın ne suçu var kardeşim?
çok sevdiğim bir albüm! mükemmel grup KC!
King crimson'ın pek nefis başyapıtı. dinleyene birçok farklı duyguyu yaşatır. iyi ki varsın 70'ler dedirtir.