bugün

kardeşimde çokça bulunuyor bu davranışlardan. kumandayı vb eşyaları kavrayabilmek için maymun ayağına evrilen ayakları var. bir de geçenlerde biraz gıcıklık biraz da üşengeçlik , ışığını kapattırmak için beni çağırmıştı.
Lavaboya gitmemek.
evin erzağını internetten almak.
görsel
Kardeşi kullanmak.

bi yöntem keşfettim. sizin kardeş gıcıksa ters tepebilir ama benimki o kadar da uyuz değil işime yarıyor.

Saçımı düzleştirmek için oturuyorum mesela. arka tarafta komidinin üzerine bıraktığım tarağı almadığımı fark ediyorum ama kalkmaya üşeniyorum. D! D! Diye Yüksek sesle kardeşime sesleniyorum çok önemli bişey söylicekmiş gibi.

Çocuk da diğer odadan geliyor efendim diye. Tatlış sesimle şu tarağı verir misin diyorum.d ilk seferinde şaşırdı kurnazlığıma, beni bunun için mi çağırdın dedi ama verdi tarağı.

ikincisinde çok susamıştım bir şeyle uğraşırken evde. Yine bağırdım d gelsene diye. böyle acil çok önemli bişey varmış gibi. Yavrum salondan apar topar geldi. Tatlım su getirir misin dedim ahah çocuk atarla karışık gülerek getirdi yine.

Üçüncüsünde yine bu tarz bişey yaptım yine geldi ama inadıma getirmedi.

Yöntem çalışıyor genelde bende. Biraz Unutturayım tekrar kullanırım.
Sabah kalkıp iki tost yapıp birini yemek, diğerini öğlen acıkırsam diye yatağın yanında bekletmek
Evde sakal tıraşı olmaya üşendiğin için berbere gideyim dersin. Açık berber bulmak için 3 km yürürsün.
işte öyle bir şey.
görsel
parkta yürürken çimlerin üzerinden kestirme geçmek de bu davranışlardan biridir. görsel daha güzel açıklıyor;

görsel
ben, mesela babam bu kadar üşengeç olmasa kesin farklı şeyler olacaktı.
kızla buluşmaya gitmedim amk o derece.
Şuan içinde bulunduğum durum.

Sigara almam lazım.

Su almam lazım.

Kahve almam lazım.

Belki bira!

Ama, ben hala üşeniyorum.
Aç kalmak.
günlük kullanılacak her türlü eşyayı yatağın yanındaki çekmecenin içine koymak.
Yataktan kalkmadan Masanın üstündeki telefonu almak istemek ve sonucunda yapılan hareketlerdir.
sol elle mouse kullanmak.
Terlikle lambayı kapatmaya çalışmak, yere düşen kalemi ayakla almak...
küllük almaya üşenip, en yakındaki obje salatalıktan, kendisini kemirerek küllük yapmak.
3 den sonra 4'u atlayip 5 'e gecmek.
Kolum yetişmiyorsa ayaklarımla çorapları, donları tutup bir köşeye atarım.
Gözümü bir kere kırparsam ever 2 kere kırparsam hayır demektir anne.
sıçmamak.
evet 9 aydır sıçmıyorum. sıçmayı unuttum. terleme yoluyla boşaltım yapıyorum.
şahsım için kaşık kullanmadan kahve yapmaktır. önce toz kahve kavanozun kapağıyla bardağa dökülür ardından az miktarda sıcak su eklenip bardağı dairesel hareketlerle sarsarak kahvenin çözülmesi sağlanır. sonrasında bardağın tamamı sıcak su ile doldurulur.
çişini tutup sabah yapmak.
Bütün gece susuz yatmak.
kulaklığı kulaktan çıkarıp bir daha takmamak için vücudu garip bir şekle sokup ayak başparmağıyla elektrikli sobanın düğmesine basmaktır.