bugün

T.C. başbakanı tayyip erdoğanın yeni buyruğudur. şaka gibidir. ama artık alıştık ona buna lan lun diye konuşan millete sahtekar diyen biri bunları da rahatça diyebilir yani.

(bkz: öküz oğlu öküz)
hanım mikseri prize tak denilesi dondurma siparişi benzeri söylemdir.
benimki 3 top olsun. sade, vişneli ve çikolatalı. sosa da batırın lütfen.
(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse şaka gibi)
akabinde de söyleyeceği söz;
"çocuklarınızı da alın gidin burdan"
yapılan cocukları tayyipin başına sarcaksak niye 0lmasın. öle söylemesi değil efendi! elinde hali hazırda bi emine varken sen niye örnek olmuyorsun bu halka faaliyetlerinle?
yapılcak ümmü'ler ,gülsüm'ler, abduLmutallip'ler var.. büyüyünce hortumcu,borucu, yelkenci, gemici,yatcı, katçı olacak örnek veletler yapılmalı değil mi?! *
sözlük yasal yönden zor durumda kalmasın diye "sanane lan yarrraaaam" demek istemediğim açıklama..
yeniden gündeme gelen olay.

--spoiler--
Başbakan da bu pası kaçırmadı ve birden bu fahri konsolosu yanına çağırıp yanındaki bir gazeteci arkadaşımıza bakın kameralar önünde neler söyledi:

ERDOĞAN: BAK GÖRDÜN MÜ BUYUR BAK. DÖRDÜNCÜ ÇOCUĞU BEKLiYOR. BENiM
TAVSiYELERiME UYANLARDAN.
(Konsolosa dönerek) NASIL MEMNUN MUSUN ?
KONSOLOS: EVET
ERDOĞAN: (gazeteciye bakarak) BUYUR BAK MEMNUN DiYOR?
GAZETECi: AMA EFENDiM BU KONUDA ELEŞTiRiLER VAR
ERDOĞAN: BIRAK SEN ONU, GÖRECEKSiN YERiNi BULACAK O.
BEN ÜLKEMi SEViYORUM HALKIMI SEViYORUM. ONUN iÇiN iSTiYORUM...

Erdoğan daha sonra da konuştuğu gazeteciye, neden 1 çocuğu olduğu konusunda takılmayı da ihmal etmedi.
--spoiler-- *
rte'nin servetinin yarisini verirse seve seve yapabileceğim uygulama. fazlasını da istemiyorum insafım var sadece yarısı istiyorum. ne kadar düşünceliyim dimi?
leman dergisinin son sayısına kapak olmuş.
http://img225.imageshack....p?image=lemankapakgl4.jpg
sözün aslı;
- üç çocuk doğurun, üçünü de akp zihniyetine göre yetiştirin.
(bkz: ucun besin hesabini yapmak)
çok eşliliği destekleyen aynı bünyenin,tutarlılık açısından her bir eşten en az 3 çocuk demesi yerinde bir beyan olmuştur..kutlarım.
üc cocuk yapinca kim bakacak bu cocuklara? kim doyuracak karinlarini? para mi var? gibi sorular akila getiren öneri.

kadinlar üc cocuk büyütürken tam akp zihniyetine göre evde oturup cocuk büyütüp yemek yapmayla ugrasip sosial,is hayat dan uzaklasmalarina neden olacak öneri.
hadi bir kez dedin, "en az üç çocuk yapın" diye. onca tepkiyi de aldın, hala ısrarla diyorsun ki "dediklerimin arkasındayım, üç çocuk yapın..."

sebebi: "çocuk berekettir"

türkiye şartlarında nasıl mümkün bu? ha recep abi? azıcık açıklığa kavuştur bunu. "bu budur" gibi bir yaklaşımla nereye kadar?

çocuk berekettir, fazla çocuk fazla nüfustur, fazla nüfus işsizliktir... peki işsizlik nedir recep abi?

"allah bereketi verir merak etmeyin"
e recep abi, hani "önce tedbir sonra tevekkül" vardı. ona ne oldu?

"çocuk berekettir, çaktırma"
güldüren, düşündüren, sinirlendiren recep tayyip erdoğan söylemi.

güldürüyor, çünkü sayın başbakanımızın böyle şeyler söylemesi çok komik. ben daha önce hiçbir başbakanın "sevişin uleyn" tarzı bir laf ettiğini görmedim. ayrıca insanların kaç çocuk doğurup doğurmayacağı onu hiç mi hiç ilgilendirmiyor. bu konuda görüş belirtmesi oldukça gereksiz.

düşündürüyor, çünkü kürt nüfusu hızla artıyor. artsınlar, çoğalsınlar ama ilerleyen zamanlarda bu ülke için tehdit olmayacakları konusunda kim hemfikir? düşündürüyor ve çelişkiye düşürüyor bu açıklama beni.

tüm bu çelişkileri bir kenara atarsam, sinirlendiriyor evet. çünkü yeni doğmuş bebekler bile kaç milyar borçlu olarak doğuyorlar. onları nasıl bir gelecek bekliyor? hem türkiye için hem dünya için. sanki o masumlara çok güzel şartlar sağlamışsınız gibi bir de "doğurun" diyorsunuz. tüm bunlar bir kez daha düşünülmeli. artık o eski pembe günler geride kaldı. gerçekçi olmak lazım.
tabii allah'ın hakkı üçtür diyerek büyüyen çocuklar sonrasında allah'ın ciddiye alınmadığı bir anlayışa teslim olunca ne yapsınlar sapıtıp sağa sola saldırıyorlar. aslında tayyip yanlış yaptı, üç çocuk değil p.ç çocuk yapın deseydi bak nasıl sevinecekti bu içinde dinden, insanlıktan, haysiyetten, akıldan ve gelenekten bir şeyler olan her şeyden nem kapan -bari bir halta- yarasalar.
gözden kaçan bir nokta da şu ki tayyip efendi " en az " diyor. yani 3 alt sınır olmuş zihninde. mesela bir gün gelse ve 2 çocuk yapan bir çift tayyibe uyup üçüncü için denese ve yeni paketten reklamdaki gibi beşiz çıksa yine "berekettir" mi diyeceğiz. bir ailenin hamamböceği gibi çılgınca üremesi ne kadar doğru? zaten birçok anadolu köyünde kumalarla mumalarda bir evde 20 kişi göt göte yaşarken başbakan sıfatıyla kürsüye çıkan birinin çocuk sayısını önermesi ve bu türkiye gerçeklerinde "alt" sınır olarak "üç çocuk " yapıan demesi kesinlikle trajikomik bir durumdur. açlık sınırının asgari ücretin 2 katı olduğu 2008 türkiyesinde üçer beşer çocuk pörtleyen ailelerin çocukları için tayyip şu an ne yapıyor.
ülkede Türk nüfusun 50 yıl sonra azınlık durumunu düşününce hak verilesi bir fikirdir. bir çok azınlık bu ülkede tavşan gibi ürüyorken türk nüfusun zaman sonra hala hakim nüfus, asıl millet olmasını bekleyemeyiz. dolayısıyla da belli zeminler hazırlandıktan sonra * uygulamaya gecirilmesi gereken bir hadisedir.
3 rakamı neden acaba? Niye 4-5 değilde 3 olsun demiştir. Bende zat-ı muhterem'e Asgari ücretle çalışmasını tavsiye ediyorum.
(bkz: bereket tanrısı)
kadın hakları ile ilgili ülkemizde soylenmesi tartısılması ve cozum bulunması gereken bir sürü konu ve soru varken tc basbakanının kadınlarla ilgili dusuncelerini ve aklındaki kadın olgusunun ne oldugunu en acık bicimde yumurtladıgı soz öbegi evet soylem degil (bkz: yumurtlamak)
(bkz: halkı salak yerine koymak)
işin komiği bu isteğin defalarca tekrarlanmasıdır. hadi bir kere dedin, dalga konusu oldun, millet alay etti o kadar, bir daha niye diyorsun, hadi 2. defa tekrarladın bu defa eski siyasetçilerden ayar aldın, hala niye 3'lüyorsun bu saçma isteğini?
altındaki mantığı bulmak kolay aslında bakalım, süleyman demirel, her ailede 3 çocuk olursa, o çocuklar tinerci olur, hırsız olur demişti, tayyip de, niye siz de 3 çocuktunuz tinerci mi oldunuz? diye cevap vermiştir.
buradan da anlaşılabilir ki tayyip ülkedeki herkesin eşit sosyal imkanlara sahip olduğu, sosyal devlet anlayışının çok sağlam olduğu bir ülkede yaşadığını sanıyor.
demek ondan, o hakları da kısıtlamak için kanunlar hazırlıyordu, şimdi anlaşıldı.
Asgari ücretin 403 ytl , 4 kişilik ailenin açlık sınırının 696 YTL olduğu bir ülkede başbakan(!)ın halkına ettiği küfürdür.
başbakanın karışmadığı bir o vardı; o da oldu tam oldu. ee kolay değil; kendine partizan topluyor. işin en talihsiz tarafı da kanımca bu açıklamayı kadınlar gününde yapmış olmasıdır.
biraz matematikle kurcalanması gereken söz öbeği. baktım önceki entry'lerde bu hesaplamayı yapan yazar çıkmamış, bu yüzden matematik özürlü bir insan olarak ben yapmak zorunda hissettim kendimi. işlem hatalarından puan kırmayın lütfen, yol doğru mu ordan puan verin.

başbakanımız ne buyurmuş? "üç çocuk yapın". sen ben dinlemeyeceğime göre bu buyruğu, kim dinleyecek? kendi tabanı. kendi tabanı kim? %47. bu ülkenin nüfusu kaç? 70 milyon diyelim. ince hesaplamalara giremeyeceğim, yakşalık 30 milyon insan mı ediyor akp tabanı? bunların yarısını kadın, yarısını erkek varsayalım. haydi şimdi 15 milyon akp tabanlı çift çekirdekli çiftimiz mi oldu? eveeeet... çarp bunları 3'le. etti mi sana 45 milyon. ekle şimdi anne ve babayı da buna. al sana 75 milyon. 18 yıl sonra bu 75 milyon yine oy kullanacak mı? kullanacak. peki muhalefet kaç çocuk yapıyor? 1 mi? 18 yıl sonraki seçimlerde bu zihniyetin oy oranı artar mı sabit mi kalır? o kadarını artık ben hesaplayamayacağım ama buna geleceğe yatırım derim arkadaş.

not: bu hesaba henüz oy kullanmamış akp tabanlı gençlerimizi katmadım bile.
kömür demokrasisi'nin sürdürülebilirlik kat sayısını arttırabilmek için gerekli olan formül.

ünlü sosyoloji profesörü recep tayyip erdoğan'ın ortaya attığı ve bilim çevresi tarafından "müthiş buluş" olarak değerlendirilen formüldür.