bugün

üzerinden dört yıl geçmesine rağmen gerçekleşmeyen iddia.
"lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye" şeklinde bir vecizeyi akla getiren söz öbeği; bir tür hezeyan.

bu söz öbeğini ülke gündemine sıçan şahsiyet, gerçek adı "şeyh şamil tayyar" olan; 28 şubat dönemi sonrası ecevit hükümeti saflarında var olabilme uğruna ismini mahkeme kararıyla "şamil tayyar" olarak değiştirmiş bir nevi dönektir.

kimin dalına binerse onun armudunu elleyen yapıdaki mahlukların hezeyanları elbette ciddiye alınmaz. en ufak çıkarı için her türlü kişilik zaafiyetlerini gösteren bu tip yaratıkların azalarak bitmelerini dünya barışı adına cenab-ı hakk tan niyaz ederim.
beylikdüzü, kartal arası trafikte 3-4 saat çekiyor.
sabah erken çıkmak lağızım yola, şam biraz çeker.
necdet özel'in şamil tayyar'dan formülünü istediği saldırı.
3 saatte git-gel bakalım. O kadar kolay mı şamil tayyar. Adamın götünden şırınga ile kan alırlar. Bunu yapmak için önce yürek sonra da biraz da göt ister. O götlük var zaten de diğerini ara ki bulasın.
saat kaç beyler iki saat sonra halepteyiz.
- ben sana gidemezsin demedim ki dönemezsin dedim.
vardın da ne oldu. sonra ne olacak. ne kadar kalacaksın, yoksa ilhak mı edeceksin suriyeyi. peki suriyenin gerçek halkı buna tahammül edecek mi.

sonrasına tahammül edebilecek misin. bu işgale karşı ayaklanacak olan milyonlarca suriyeliyi öldürecek misin. ya eve gelecek olan binlerce şehit mehmetçik tabutunun hesabını verebilecek misin.

bu başbakanın ülkeye verdiği en ağır zararlardan biri de budur. hasta ruhlu insanları milletvekili yaparak, milleti de manyaklaştırmaya yöneltiyor. şuna bak, üç saatte şamdaymış.

sanki bakkaldan üç paket sigara alıyor manyak. hitler bile bundan daha akıllıymış yahu.
kawasakiye mi bindin iki büyük tekirdaga mi birader naptin.
+ üç saatte şam'a varırız.

- e, siktirgit o zaman...
üç saatte şamille varırız.
(bkz: bir gece ansızın 82 halep 83 şam 84 humus)

akp kurmaylarının fantastik beyanlarından sadece bir tanesidir. ha tek başına varacaksa şam'a şamil tayyar, tutmayın sakın. bırakın gitsin.
suriye ile savaşırsak bırakın 3 saatte almayı, kaybetme ihtimalimiz dahi var. adamların elindeki hava savunma sistemi bizim uçakları ördek gibi avlayacak düzeyde. örneği de daha yeni yaşandı. adamlar direkt indirdi jetimizi. donanmayı söylemeye bile gerek duymuyorum. yokluğu varlığından daha iyi. hava ve deniz gücü olmaksızın sırf kara gücüyle de ebesinin nikahı kadar zaiyat verilir. 3 saatte anca başını alırsın. artı esad'ın elinde kimyasal ve biyolojik silahlar olduğu da bilinmekte. bu kadar büyük bir kaybı kabullenmek için suriye'nin türkiye'ye saldırması gerekir. bu neden haricinde hiçbir sebep suriye'ye müdahale için mantıklı değildir.
abd'den icazet almamız lazım diyen bir genelkurmay başkanına sahip ordu değil şam'a gaziantep'ten kilis'e bile 3 saatte intikal edemez.
bop´tur eşbaşkandır, onun milletvekilidir, normaldir.

tuzak bunlar hep.

bu adam da o tuzağı ülke içinden kuranlardan. hani ülkemizde artık pek sevilmeyen bir adamın "gaflet, delalet ve hıyanet içinde bulunanlar" dediği türdekilerden bu adamcağız da.
istanbul da oturuyor istanbul da çalışıyorum, ben bazen işe 3 saatte varamıyorum, yavaş var denilesidir.
(bkz: seyyar tayyar)
(bkz: şam da bizi görecek mi)
arkasındakilere fazla güvenmemesi gereken kişi beyanatı.
önden buyursun denebilecek iktidar yalakası beyanı.
bekle bizi şam 3 saatte ordayız.
Kaç saatte geri geliriz acaba?
Şamil Tayyar böyle demiş.
Hayır gidince ne yapacağız kimse onu söylemiyor.
piknik yapıp geri mi döneceğiz.
sakin ol şampiyon şeklinde tepki verilmesi gereken durumdur.
en önde rte va şamil tayyar gibileri gidecekse sonuna kadar istediğim durumdur.

hadi aslanlarım yaparsınız siz, süpersiniz siz, kahramanlarım benim, islam orduları sizinle gurur duyuyor, koşun düşmanın üstüne, çelik yelek falan giymeyin ama yürüyün düşmana doğru...
şamil tayyar beyanatı. gerçi kamil koç yolu dolandırıyor biraz ama atlas jetle gidilirse 3 saati bulmaz bile. biletler ne kadar oldu acaba şam a. bayram arası şimdi bilet de bulamayız. erkenden almak lazımdı.