bugün

türkiye ekonomisidir. modys sert bir dille uyarmasına rağmen gelişmişlik yalanına ölümüne inananlar tarafından taşlanmaktadır.
duble yollar, durmadan yükselen binalar gelişmişlik göstergesi değildir. uyan türk!
Entry Nick uyumu. Üretmeden büyümek mümkün değildir. Tamam biz de sevmiyoruz ama o kadar da değil aq.
Götünü inşaat sektörüne ve kara paraya dayayan ekonomidir.
Büyür numarası yapan ekonomidir.
Beton dökmekle, tüketmekle, yabancı bankaların kredileri ile külah çevirmekle büyüme olmaz.
Sanal bir büyüme var...piyasalar yan basmış durumda.
Açık seçmek söylemek gerek:
14 yıldır yö ne ti le mi yor bu ülke.
Allaha emanet...
Türkiyenin en çok üreten sektörü olan otomotiv sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum.

Geçen sene bu zamana göre üretimde %50 düşüş var. Birkaç aydır bu şekilde. 2017 senesi için de henüz eskiye dönüş olacak izlenimi alamıyoruz.

Ticari araç üretimi bakımından Türkiye'nin dev üreticilerine çalıştığımız için çok net söyleyebiliyorum bunu. 2016 yılının ikinci yarısı bizim için kayıptır.

Ayrıca ürün kalitesi olarak dünyadan gerideyiz. Bu da ancak iç pazara üretim yapmamızı sağlıyor.

Geçen hafta Hannover'deki dünyanın en büyük ticari araç fuarındaydım. Bir çok türk firması yerini almıştı. Görüyorum ki elimizden geleni yapıyoruz. Ama durum çok parlak değil. Daha fazla çalışmalıyız.
sonunda tüketerek ölür..
türkiyenin ekonomisidir, saman alevidir.
(bkz: krdş türkiye bura ne beklion) uretmeden buyuruz, hayali isgaller yapariz, bir gece ansizin sam a atinaya gireriz, 82 london 83 paris kisaca dunya bizi kiskaniyir.
Allahın koruduğu ekonomidir.
bugunu bulduk dünya şaşkın azizim. sözde 2014'te dolar 5 tl olacaktı, halen 3 tl.
hormonlu büyüme olarak tarif edilir. günümüzün türkiye ekonomisini tarif eder.
Oluk oluk yabancı yatırımı akan ülkede olması olabilecek, olması absürd olsa da olabilecek şeydir.
müslüman kardeşlerimizin petrol gelirlerinden elde edilen gelirin oluk oluk aktığı ekonomidir.
kredi notumuzu niye düşürdü şerefsizler?
hala anlayamadınız mı?
bugün katar'ın, suudi arabistan'ın petrol gelirleri türkiye'de birikiyor.
amerika, avrupa bunu ister mi?