bugün

Bedavacı insanlardır. Böyle paso sen ısmarla, sen al pişir, sen yedir.... hep böyledir bunlar, her şeyi senden bekler ama kendisi hiç bir halt etmez...

pis insanlardan da uzak durun ayrıca.

ev arkadaşı konusunda kendinize yakın birisini seçin, fakirseniz o da fakir, zenginseniz o da zengin olsun. Hayır işi yapmaya çalışmayın, bokunu çıkarıyorlar...
Sınav zamanı "kanka" diyenden uzak durun.

He bana kimse yaklaşmadı sınav zamanları ama olsun. Siz uzak durun yine de.
menfaatçi kızlar. kendinizi kullandırtmayın yazık edersiniz kendinize.
zırt pırt borç isteyip geri vermeyen kişidir.
+aga nabüyn be?
-iyilik senden?
+sorma bea gene paketi evde unutmuşum!
-404 not founded.
Sizin ideolojinize de sahip olsa kesinlikle siyaset ile en ufak bir ilgisi olan tiplerden uzak durun, okulunuzu bitirin adam gibi.
Kızlar için uyarı yazısı niteliğinde olsun.

Evi olan erkek.
normal zamanda selam bile vermeyip, sınav zamanına yakın hatırınızı sorup sizden not araştıran tiplerdir. uzak durulamıyorsa yüzsüzlüğünü suratına vurun.
Köşe başında biji biji halay çekip gözleme yapan tipler.
sadece not istemek için okul arkadaşlarının çoğuna samimi davranan; işi olmadığı zaman samimi olduğu belli kişiler dışında selam bile vermeyen; insanlara tepeden bakan; kompleksli; kasıntı; dünyanın sadece kendi etrafında döndüğünü zanneden; yapmacık; şımarık tiplerdir.
komünist-sosyalist gruplar.ideolojik olarak cok bilgili degilseniz bunlara yaklasmayin.beyninizi yikarlar, potansiyel varsa size oyle ayar verirler ki kendi aileniz sizi taniyamaz.ulkuculerle iyi gecinin bi zararlari dokunmaz.
ortam insanlarını da ekleyelim. Kendisi de daha yeni olduğu halde sanki anası onu ortamlarda doğurmuşcasına kurulumcu yaklaşanlardan, aynı zamanda okula başladığı insana çömez muamelesi yapanlardan uzak durulmalıdır.

Böyle insanların mallıkları bulaşıcıdır zaten zamanla yetiştirdikleri elemanlarının da mallaşmasını izleyebilirsiniz.

Ayrıca ortam ne be? Mallıklarının bulaşıcı olduğunu söylemiş miydim? ortam anlayışı alkol sigara gece klubu bardan ibaret olan insanlardan uzak durun.
Sinif arkadaslarinizdan uzak durunda kime yakın olursanız olun.
bahçe ile ilgilenen görevliler. hortumla sulu şakalar yapabilirler, bir de ilk seneniz ise ve yakınlaşmaya çalıştığınız kişiler bu durumu görürse işiniz zor.
muhabbet edince (özellikle ve özellikle yazışmada ve vatsapp grubunda belli olur bunlar)saçma saçma konuşup ne dediğini bilmeyen, espri yapıp samimi havası vereyim diyen insanlar.
Kafe kuşları.
1. Havasından geçilmeyenler (kendini bi bok sanıyorlar. Çok gevşekler)
2. Ön yargılı tipler (Bugün başkası için böyle konuşuyorsa yarın senin için de konuşur)
3. insanları aşağılamayı seven tipler (Asıl aşağılık olan kendisidir ama fark etmez)
4.Sürekli bu gece hangi bardayız diyen tipler (Sizi alkol batağına düşürür, o okul yanar yanında hayatın da yanar)
5.Sınıfın kokoş kızı (Sürekli yeni ve pahalı şeyler dener. Onun hızına yetişemezsiniz)
6.Sürekli sevgili değiştirenler. (Elbet bir gün onun bi eski sevgilisiyle de çıkacaksınız ve aranız bozulacak)
7.Otlakçı tipler. (Tam bir asalaktırlar, insanın kanını emerler)

En iyi arkadaşlar sınıfın dışında kalan tiplerden çıkar. Fazla konuşmazlar, haliyle sinir bozmazlar ve sizin dedikodunuzu da etmezler. Kötü alışkanlıklarını bulaştırmak gibi bir şeyi olamaz zaten kötü alışkanlığı yoktur. Tek kusuru biraz depresif ve asosyal olurlar ama olsun o kadar kusur kadı kızında da olur.
seks yapmayanlar.
beleşçi, otlakçı, köylü kurnazı tiplerden.
Sosyal klüplerin faaliyetlerine Katılan sosyalist görünümlü sivillerden uzak durun. Genelde örgüt sempatizanıdırlar. Yakın zamanda kendinizi bir Hücre Oluşumu içerisinde bulabilirsiniz.

Özellikle erkekler üst sınıftan kızlar size ilk Günler'de yanaşıp sohbet esnasında şu dernek bu başkan o halkevi gibi sözler söylüyorsa hızlıca uzaklaşın zira yakında taş atarken bulursunuz kendinizi.

Çoğu büyük Üniversite'de farketmesenizde sivil memurlar kol gezer işleri sizi fişlemektir. Kavga anında bunların Varlıkları bariz biçimde belli olur. Şayet ülkücü Yada Agd değilseniz örgüt yaftasını yersiniz çoktan.
Kendine bakmayan tipler
Kaşar kızlar
Hoca ile araları iyi olanlar
Devrimciyim diyen ya da dinci olanlar (hepsi ayrı mal)
Sizden sürekli para ya da bir şey isteyen (kanka akşam senin evde kalayım mı, bizim yere gidemem vs)
Her önüne gelene yavsayan kadın ve erkekler.

Sadece kızlardan veya sadece erkeklerden oluşan gruplar.

Hoca yalakaları.

Hiç derse girmeyenler.

Sadece derse girip evine gidenler.
herkesle samimi olmaya çalışan tiplerden uzak durulmalıdır.
çete gibi dolaşan minimum 6-7 kişilik ekiplerden uzak dursanız kafi.
"3 sene burada çalıştım, 2 sene burada çalıştım, 4 sene oradayaydım, 5 sene geçirdim ben burada." Tipleri. Inanmayın, bağıra bağıra kaçın.