bugün

iyi bir hukukçı olduğunu kim nasıl belirleyebiliyor orası ayrı mevzu, ama iyi bir hukukçuluktan evvel iyi bir kemalist olması gelir. doğru söyleyiniz canlarım.
sert muhalefetin sesidir. kendi ihtisas alanında çok iyi olduğu söylenir, hukukçu olmadığımdan dolayı çalışma yaptığı alanlar hakkında diyecek yoktur. ayrıca istanbul baro başkanı da olmuştur yakın zamanda, kendisine kariyerinde başarılar.

ancak; baro başkanı seçildiğin gün ağlamak nedir sayın hocam, neyin kavgasındasın ki ya da hangi davanın derdine düştün ki baro başkanı seçildiğin gün ağladın. neyin davası? hukuk mu? özgürlük mü? haklısın sayın hocam, zaten herkes bunun derdinde bu devirde. ama hakkı hukuku, hak getire bu memlekette.

neden peki? çünkü temsil ettiğin çevrenin hak anlayışı, kendi koyduğu kurallar silsilesinden ibaret. ben yaptım oldu mantığı ile çizilmiş özgürlük sınırlarında hareket etme zorunluluğunda olan tek tip fikre sahip insanlar topluluğu. bu mudur sayın hocam demokrasinin kavgası?

ben sana en klasiğinden darbeci, ergenekoncu demeyeceğim. çünkü bu en kolayı, çünkü senin fikrinin etrafında birleşenler, sözüm ona muasır medeniyetin savunucusu insanlar, benim gibi gaflet dalalet hatta hıyanet içinde olan kişileri hemen şakirt ya da yobaz, gerici olarak nitelendirebiliyorlar, kolaylarına bu geliyor.

iyi bir hukukçusun, demokratsın, hitabetin güçlü, çıktığın programlarda kendini dinlettiriyorsun amenna. velhasıl sen ulusalcı demokrat olma hocam, demokratım de. saygılar.
ne kadar cekemeyeni varmıs lan, durumları acınası.

tuhaf olan su ki yıllarca kurtluklerı, alevilikleri veya dindarlıklarıyla yargılanan insanlar bugun cogunlugu bulunca onları katledenler oluyor aslında...

itiraf edin, kemalisttir lafından bu cıkar.

e hani senin ideolojilere saygın?
ahmet hakan ın bile bozduğu gereksiz birisi. sadece çeneden ibaret bilgi ve birikim sıfır.
iyi bir sosyal demokrattır.

iyidir iyi.
şu an teke tek programında balyoz davası ile ilgili çok mantıklı açıklamalar yapan hukukçu.
hala balyoz davasına inanan asalakların olması gerçekten üzücü. mantık yoksunluğu bu olsa gerek.
emekliliğini chp milletvekili sıralarında geçirecektir. grup başkanvekilliğine yakışır, ordan da genel başkanlığa kadar yolu var. neo-muhalif.
bilgisine evyallah fransızcayı çok iyi konuşabilen bir hukuk doçenti kendisi ve türkiyenin büyük barosunun başkanı ama sosyal demokrat demeyin yahu kurbağalar güler balyoz davasına inanan asalaklar daha sosyal demokraktır neden mi ; darbeciye darbeci demek sosyal demokratlığın abecesidir.
darbeleri savunan hukukçu şahsiyet. ben bu işi pek anlamadım? hukuk adamları demokrasiyi savunurlar darbeleri değil? ayrıca balyoz davasında savunma hakkı engellendiğini belirtiyor ama savunma yapmayan avukatlarını salona sokmayan yine sanıklar değil mi?
bugün yeniden baro başkanı seçilerek samanyolu, star gazetesi, zaman gibi yandaş oluşumları göt edecek hukukçu.
istanbul barosunun başında olduğu sürece baronun lakabı darbeci baro olarak kalacaktır.

şahsi düşüncem chp'nin başına geçsin, hem chp daha iyi muhalefet yapar.
Kendisi yandas veya candas degildir, darbe heveslisi bir chp lidir.

Not: istanbul baro baskanidir
Bir not daha: gote ; got diyemez.
istanbul barosunun tekrardan başkanı olmuştur.
delikanlı türk insanı.
akp'li hukuk hayallerine bir miktar ket vurmuş kişilik.

(bkz: yandaş yargıya hayır)
o baronun bir üyesi olarak seçilmesine gayet üzüldüğüm kişidir.

çünkü avukatlık mesleğini onurunu düşürüyor ve onu siyasi bir rant aracı haline getiriyor.

sırf hükumet karşıtı diye bir insan bir meslek grubuna başkan olarak seçilmemeli.
Kocasakal ile aynı fikirde hiç 'olmadım', 'olamıyorum'; AMA Kocasakal'ın baroya yeniden başkan seçilmesine SEViNDiM.

Fikir - mikir; benim için önce 'mağdurun yanında olma' hissiyatı gelir - Kocasakal'ın temsilcisi olduğu FiKiR, bugünlerde cadı kazanında...

Fikirsel yakınlıktan önce, HiSSi YAKINLIĞI önemsiyorum ve Kocasakal'a iYi MUHALEFETLER diliyorum.

Her yer 'iktidarın adamları tarafından iŞGAL' edilmişken, bazı kurumların MUHALiFLERiN ELiNDE kalabilmesi de GÜZEL.
http://galeri.uludagsozlu...3%BCmit-kocasakal-334971/
dik duruşun diğer adıdır.
memleketin her hücresine sızan abd li orospu çocuklarının hazmedemediği baro başkanı.
baroyu ele geçiremediğinden hırsından napacağını şaşırmış insanların intikam almak ve itibarsızlaştırmak için küçük düşünerek yaptıkları küçük oyunlardır.siz hakim ve savcı kadrolarını haketmeyen badem bıyıklıları getirip bu kadroları hak eden insanlara avukatlık kadrolarını bırakın.sonrasında baro seçimlerini kaybedince intikam oyunları oynayın.sizi gidi sizi.herkesmi zeki yoksa herkes kendini zeki mi sanıyor anlamadım.
demek ki neymiş , baro siyasallaşmanın yaptığı maçlardan birine daha evsahipliği yapmış.
siyasette görmek istediğim kişidir, ulusal solcuları birleştirebilecek bir lider olacağına şüphem yoktur.
kesinlikle siyasete girmesi gereken kişidir.

bir meslek kuruluşu olan baro da siyaset propagandası yaparak avukatlık mesleğinin onuruna zarar veriyor.

en azından asıl vasfına kavuşmuş olur.
ilerde chp den milletvekili olacaktır. o kadar.
az sonra aykırı sorular' da olacak. beklemedeyiz.