bugün

ülke batarken "hayır hayır. her şey süper gidiyor. eskiden de böyleydi ki. mesela ekmek 1960'da 1, 1980'de 15 liraydı. bakın ispat için size aynı zırvayı 40. kez kopyala-sil-yapıştır yapıyorum" algıcı/inkarcı çomarına tercih ederim.
Siktir aq diyorum doları dış güçler yükseltiyor diyen tipler ile muhatap olmam.
Ülke düzlüğe çıktığında sana "vatan hayini, fedöcü, dıj küç köpeği" demekten geri kalmayacaktır.
milyonluk evinde altın kaplamalı koltuklarından tivit atan tiplerdir. savcı sayandır bu tiplerden biri. aşağıda görselini paylaşacağım evde otururken ''çanakkalede dedelerimiz bayat ekmek ve hoşaf yiyerek vatanı kurtardı, biz de yaparız'' tarzı tivitlet atmaktadır.

görsel
tamam canım, malı götürürken bize tu kaka aç kalınca aynı gemi masalı , sktirrrrrrrr !..
ben hiçbir akpli ile aynı gemiyi değilim, hayatıdan hepsini çıkardım, bir akpli benim gözümde hiçtir, yoktur.
(bkz: çomarrr)
mali götürürken hep bana, hep bana

gemi batıyor ?

hepppimiiiizzzzz kardeeeeşiiizzz

siiii yaaaammm.
Boş insandır. Malı götürürken bencil davranır, gemi batıyor bir olacaz dir olacaz. Yok yaa...
ülke mi batıyor?
senin kuş kadar beynin ülke batıyor cümlesini nasıl kurdu? söylediğin şeyin ne anlama geldiğini biliyor musun embesil?
ne batmasıymış?
ne bekasıymış?
birilerin avanyaları, çıkarı, makamı, ballı kaymaklı çifter çifter maaşları, çoluk çocuk cümle cemaat köşe dönmeceleri, vakıf adı altında haksız kazançları kara paraları aklaması vb konusu ise gerçekten onların beka sorunu ve onların batma sorunu.

üstelik ülke batıyormuş, ne batması; yıkılacaksa yıkılır.
bir ülke daha kurarız, cumhurbaşkanlığı forsuna bir yıldız daha ekleriz.
onlarca devlet kurmuş bu halk bu topraklar sahipsiz değil.
Eskileri bilmediğimizi sanan çomar.
AKP'nin ilk zamanlarından hesap yapalım,
O zamanlar bekar ve hovarda biriydim, kredi kartım da evlere şenlikti, ekstre borcunu ötelemek için çeyrek altın alıp onu bozdurup karta yatırıyordum,
Sizin dolar 1.5 lira dediğiniz zamanlarda çeyrek altın 95 liraydı, maaşım 1000 liraydı, 10 adet çeyrek altın alıp üste param artardı.
Şimdi 3000 lira maaşla kaç tane alabiliyorum?
Hesapların milyonlarla yapıldığı, bankaların hortumlandığı yılları anlatmak gereksiz lakırdı, öncekiler daha kötüydü hikaye,
Bugün ülke iyice kötüye gidiyor, üstelik bu durum istikrarsızlığın pençesindeki Türkiye'de değil, istikrar için başkanlık sistemine geçilmiş bir Türkiye'de yaşıyoruz,
Hani istikrar olacaktı? Nerede?
Akpnin en iyi olduğu zamanlara bakarsanız önemli yerlerin başına ehil kişileri koydukları zamanlar olduğunu görürsünüz,
Recep Tayyip Erdoğan'ın en iyi olduğu zamanlar ise her şeyi ben bilirim havasında olmadığı zamanlardı, mesela iBB başkanı olduğu dönemde bir TV programına ekibiyle katılmış, sorulara basitçe cevap verip sözü konuya daha hakim birine devretmişti.
Şimdi bize eskiden şöyleydi böyleydi maval okumayın, akpnin eski günlerindeki ekonomiyi getirebiliyor musunuz? Ben ona bakarım,
Hem birkaç ay öncesine kadar fetönün kayığında değil miydik? Her muhalif fetöcüydü ya! Ne zaman geminize aldınız? Hayret!!!
titanik batarken kaptan, gemisinin su aldığını kabullenip insanlara gerekli yönlendirmeleri yapmıştı. kaptan gemideki ilk ölenlerden birisiydi.
şimdi bizim kaptana bakıyorsun ne geminin su aldığını kabulleniyor ne insanları yönlendirebiliyor ne de keyfinden ödün veriyor.
filikalara ise hep yandaşlar biniyor. fakir fukara ülkenin serin sularında kaybolup gidiyor.
yorum sizin.
Boş insandır. Sen o gemiyi batırıyorsun ama.
Geminin kaptanı ve ahalisinin çoktan gemiden kurtarıldığını bilmeyen kişidir.
Dört işlem yapamayacak Pehlivanı devlet bankasına üst düzey müdür yap, damadı hazinenin başına koy, sonra "aynı gemideyiz."

Tabi lan, deli misin?
karamasarlık uzun vadede iyimserlikten çok daha temkinlidir. acı gerçeklerle yüzleşmessen gerçekten sağlam sert önlemler almayıp günü boşa geçirip artık geri dönülmemez bir noktaya gelip ondan sonra küçük emrah gibi ağlayıp dizini döversin. ülkenin geldiği hal ortada. uzun uzun masllar anlatacağına bunlardan hişç bahsetmemek nasıl bir dansözlük. kıvırma sanatı.
https://video.haber7.com/...nc-sosyal-medyayi-salladi
Hı hıhı... Kesin öyledir.
bir gün çomarlarla aynı gemide bulursam kendimi

yüce zeus ve odine yemin olsun ki, o dakika

o gemiyi batırırm.
Çomar?
Çomar işe yarayan bir hayvandır.
Bunlar çomar değil.
Daha beter bir cins, ama ne?
bir litre sütün 16 tl olduğu ülkede, günde 12.75 tl yemek parası alan taşeron işçisi varken ülkenin battığı falan yok yazabilen embesillerin bulunduğu başlık.
fırsatını bulunca sana ''vatan haini'' demekten geri kalmamasıyla bilinir.
(bkz: özet geç peach)
(bkz: mikrofona konuş)

(bkz: beyler susun deli konuşacak konuş deli)
Bunların tuzu kuru ondan kimseyi düşünmezler. Herkesin babadan dededen zengin değil ki.