bugün

Bu sözler bir ögretmene ait olamaz.
Iyi ki öğretmen olamamışsın diyeyim ben.
Olsan da olmamışsın sen henüz.
Türkiye'de guzel bi yanini göremiyorum.
Yillar gecse de unutamadigim insanlar hep ogretmenlerim. Hallerini hatirlarini gidip sormasam da zaman zaman aklima geliyorlar. Bence en iyi tarafi bu olsa gerek.
Beni okula "çocuğunuz sıraya sıçtı" diye çağıran öğretmenin ağzına salıncak kurup sallana sallana sıçarım.
Başkalarına bir bilgi katmak, bir şeyler öğretmek. Öğretmen olsam ve öğrencilerimden birisi yüksek mevkilere gelse onunla ve kendimle gurur duyarken gözyaşlarına boğulurdum muhtemelen. Dünyaya eserler bırakıyorlar var mı ötesi?
Öğretmen maaşlarına laf edip yaptıkları tatillere sokranan yarrak kafalılara bakmayın siz.

Ha istisnalar var mıdır? Elbet vardır. Sürekli slayttan anlatıp geçen, öğrencisini siklemeyen, maaş için öğretmenlik yapan dallama, sığır, kömüş hocalar gibi...
Bizim burda mevki sahibi ama şerefsiz olan insanlara şey derler "hoca olmuşsun ama adam olamamışsın"
Bende gerçeğini kullanayım bari.
Atanınca yazıcam bir şeyler. Bakalım bulursak.
öğretmenlik mesleğine tabii değilim.ülke sisteminde, öğretmenlerin haysiyetlerinin sözleşmeli ve ücretli kapsamında değerlendirilmesi ile ayaklar altına alındığını düşünüyorum. ücretli milletvekili , sözleşmeli doktor vs gibi şeyler yokken toplumu ileriye taşıyacak aydın insanlarımıza bu zulmün reva görülmesinin karşısındayım.
9 ay boyunca kendini bilmez ergenuslarla uğraşan cefakar öğretmenler bırakın da 3 ay yatsın. Ayrıca bunun kursu var sınav görevlendirmesi var ne idüğü belirsiz veli ve öğrencilerle uğraşması var sürekli yatıyorlarmış gibi bir algı yaratılmasın
Yeni umutlar yeşertebilmek. Geleceği şekilllendirmek.