bugün

kıskanç, öğrencinin gururuyla oynayan ve öğretmenlik önadını haketmeyen hain insandır. böyleleri, öğrenciye hiç acımadan tüm okul önünde rencide ederler,öğrencinin onurunu düşünmezler.
*
(bkz: liselim)
beni hiç eve gönderememiş idarecidir.

üniversiteye kadar 3 numarayla gezdim.
ceket yüzünden tokat yediğimi biliyorum. amın evlatları okuldan soğutular.
kına yaksınlar.
veletler dersten çok saçı başı için vakit harcıyor, ben de idareci olsam gözünün yaşına bakmam postalarım.
Ergenlerin yaşadığı bir durumdur, evet.
Belki çocuğun parası yok amk o saçları yarın gormiyim diyonuz da şimdi bi saç nerden baksan en az 20 lira. Öyle aileler var ki çocuğunun cebine 5 lira koymakta zorlanıyor. Hiç insiyatif falan yok. Kendini bi bok sanan bütün gün çay sigara içip öğrenci üzerinde baskı uygulayan idarecilere acayip gıcığım. Karısıyla kocasıyla kavga edip sinirlerini öğrenciden çıkarıyorlar. Okul babalarının yeri sanki disiplini sağlamak ayağıyla sert tavırlar falan. Hak edene yapın ama gözümün önünde gerçekten hiç suçu günahı olmayan gariban öğrencilere bile nasıl davranildigini gördüm. Kimsiniz olm siz. Bi müfettiş gelse bokunuz içinize kaçıyor amk. Azcık insan olun. Çok anım var. Böyle orospu çocuklarına karşı hala kinliyim. Şuan universitedeyim ve şimdi dönüp bakınca daha iyi anlıyorum her şeyi.

Işini hakkıyla doğru düzgün yapan hocalarimiza idarecilerimize saygımız sonsuz bu arada. Bu laflarım geri kalanlara..