bugün

-ahmet napıyon?
+
-ahmet akşam bir şeyler yapalım..
+
-ahmet kızlarla çıkacağız hoop!
+
-ahmet anan ölmüş anan. allah belanı versin.
+
-seni de oyununu da s.keyim .mın feryadı!

league of legends
1 + 1 dairemde yalnız yaşadığım için sahip olamadığım diyaloglar.
-abi bu çorap kimin ya? bak bak şuna bak!
-oha a.q. çorap değil tam yağlı inek peyniri
-abi kanepenin altından çıktı. televizyon izleyemedim burnuma ekşi ekşi kokular geliyor ya.
-lan selman gel lan buraya
-ne var a.q
-bu çorap kaç gündür yıkanmıyo Allah aşkına!
-ya sus a.q daha geçen kasım yıkadım onu
-lan hayvan martdayız lan
-bi sene olmuş demek ki
-hshshshhs
emre: kalk lan sıra sende ;kapı çalınıyor...
emin: boş ver lan bizim bi işimize yaramıyor zaten...
emre: he lan sen şu birayı versene
Cemaat evlerinde genel olarak şöyle bir diyalog yaşanır."La mübarek akşamın sünneti kıldın mı?Hadi farza duracaz." yani akşamın önce farzı kılındığından arkdaşını kandırmaktan zevk alan piçlerin oluşturduğu diyaloglardır.Komik olduğu zannedilir.
Yerel seçim haberlerini izleyen öğrenciler için;

-bence çare kırmızıgül ağbi.
"lan ne fanteziniz var ulan leoparlı sütyenle?"
- olm bende unutkanlık başladı. sürekli makarna ve ekmek yemekten mi acaba? iyice ekmek kafalı olduk amk.
+ yok lan merak etme sen bu eve ilk geldiğinde de gerizekalıydın.
Su faturası ödenmemiştir . Genç arkadaş kalkar duşa girmek icin banyoya yönelir ve duş perdesinin üzerinde bir notla karşılaşır ;
-Sen istiyor duj verecek 30 lira .
-abi ekmek var mi?
-yok.
-makarna?
-bitti.
-abur cubur bisküvi falan?
-#$@#*
-lan neyle besleniyorsunuz siz!?
-aga yemeği ben yaptım bulaşığı sen yıkayacaksın.
+gel bi pişti atalım kaybeden yıkar.
- yemek var mı?
- yok.
- tamam ben az dışarı çıkıyorum. işim var, 1 saat sonra dönerim.
- benim de işim var la, az dur beraber halledelim işleri.
-domates aldım ben geçen gün nereye gitti onlar
+ben ne bilim ya.
..3 saat sonra

+ben yatıyorum

+ (ulan sırtıma bişey batıyo ama)

+ burda lan burda benım yataktaymış domatesler
Karşı kapı komşu bekarsa yemekte sıkıntı çıkmaz.
-aynı çataldan 7 tane oldu.
-birini çaktırmadan geri götür kafeye ayıp olur 6 tane yeter bize fazlası haram zaten.
-çalmak haram değil di mi?

(yaşanmış olaydan kareler)
--- bugün yumurtamı var.
+++ yok değişiklik olsun makarna yaptım.
akşam eve gelinmiştir. yemek yapıp yenmiştir. yarın sabahki sınava çalışılacaktır. bi tv ye bakılır. fashion tvde defileye denk gelinir.

-ooo 3. karı benim
-taam lan 4. benim olsun
-7. benim bilader hadi bakalım.

o senin bu senin diye muhabbet sabah 6 ya kadar sürer sınav 9da dır.

-sokarım lan tv nize ben yatıyom çalışmadık bari sınavda uyumayalım.
çalışma azmiyle dolu öğrenciler sabah 7-8 arası ders çalışır ve sınava girerler.
Kanka bi cay koysana ya
Yok ya cok uzak sen koy
Sana daha yakin sen koy
Yok be kim kalkcak simdi
*~
kapı çalar. elinde sopayla arkadaş kapıda belirir. aynen şu şekilde diyaloglar gelişir.

+selamın aleykm.
-aleykm slm birader. hayırdır o ne?
+sopa.
-anladık da elinde ne geziyor?
+ben fuhuş yaptım abi. islamiyette cezası da x tane sopa imiş. çok pişman oldum bana bununla vurur musunuz? cezamı çekmem lazım.
-s.kt.r git lan t.şş.k mı geçiyorsun bizimle? bi daha gelme bu eve!
-abi bu ne yeni çorba çeşidimi buldun amına koyim? Bune tencere leş gibi kokuyor.
+ya ne alakası var amk. Çorapları yıkıyorum.
bir aile apatmanına yeni taşınmışız maksimum 1-2 hafta oluyor 2 arkadaş orta halli bir daireye

yerleşmişiz yaklaşık 2 haftadır da okul dışından yerel halkla pek temas içine girmemişiz.

hafta ortası bir aksam saat 8 gibi kapımız çalındı. kapının dürbününden baktık

ilkokul çağlarında bir velet ve liseyi yeni bitirmiş bir ayarda olan ablası kapıda.

bizim sezgin heyecanla açtı kapıyı

- buyrun kime bakmıştınız ? (ulan sanki ofis işletiyoruz ! çocukla geldiğine göre kesin ödev yaptırcaklar)

[abla heycan içinde]
+ ya kusura bakmayın rahatsız ettik. biz üst komşunuzuz kardeşimin küçük ödevi var zahmet olmazsa bi bakabilirmisiniz ?

[sezgin titrek bir sesle ]
- ta taa tabiiii ufaklik adin neydi ?

[çocuk zorla getirilmişliğin zoraki bakışlarıyla]
* furkan.

baktım kapıda olmaktan biraz rahatsız olan ablayı içeri davet etmek icab edicek hemen olaya giri verdim.

# furkancım isterseniz içeri gelin bi bakalım beraber

ayrıntılar biraz dan ....

(#24095859) devam
-Camı silsene aykut lan.
+Tamam silerim.

-lan aykut o ne? Çorapla mı siliyosun camı? Ne angut herifsin lan sen!
+Toz bezi vardı da biz silmedik...
-tipe bak ya! Ulen yürü git. Manyak herif.
Ulan kokuyor bu o.o
+Temizle mi silim?

Yaşanmıştır. Lanet olsun ki yaşanmıştır.
Evlendi o aykut şimdi toz bezi var evinde.
birgün üstteki amca gece geç vakitte gelip kapıyı çaldı. evladım çok gürültü oluyor biraz sessiz olun diye uyardı. bizde herhalde ses yaptık diye toparladık kendimizi.

ertesi gün aynı amca tekrar geldi bu sefer uslubu biraz farklıydı. polis çağırırım deyince bende dayanamayıp kapıyı suratına çarptım. çünkü bu sefer evde tektim ve evimizde ses yapacak birşey yok dememe rağmen beni tehdit etti.

3. gün aynı amca yine geldi, kapıyı yine ben açtım ve şaşırdım. amcanın elinde börek vardı, evladım dedi hakkınızı helal edin ses sizden gelmiyormuş üstte oturan kızlar eve erkek alıyorlarmış, ses de onlardan geliyormuş dedi. ve amcayla barıştık, eşi bize her yaptığı börek çörekten gönderir oldu. o olay sayesinde az da olsa midemiz bayram etti.

Ayrıca
eve gelen misafir arkadaşlarla evdeki bulaşıkları yıkamasına batak oynayıp, misafire bulaşık yıkatmak kadar keyifli birşey yoktu.
(#24095081) devamıdır ...

abla biraz çekinir gibi olsa da sanki milattan önceden kalma bir mağaraya girme merakıyla

kardeşiyle birlikte içeri girdi.

çalışma masalarımızın olduğu salona geçip ufaklıkla ablası yapılacak ödevi anlattılar

bildiğin sosyal anket tadında bir röpörtaj çıktı işin içinden konu üniversite hayatı ve etrafında

gelişen yaşam.

biz de olduk iki konu mankeni.

sıra geldi tabi bizim sorularımıza

[sezgin ablaya dönerek]

- siz üniversite lise ?

+ malesef halen üniversite hazırlanıyorum. ama bu sen iki yıllıkta olsa bir bölüm yazıcam.

- bizi kim söyledi size

+ siz taşınırken tanışmışsınız sanırım 3. kattaki betül abla söyledi
(lan biz o ablanın bizi topuktan süzerken ki amacını biraz tahmin etmiştik ama taaruz biraz erken başlamış)

- aaa evet o abla sağolsun çok yardımcı oldu bize .. eee siz hep hazırlık için ders mi çalışıyorsunuz
dışarı felan çıkmaz mısınız ?
(bu cümlenin bitmesiyle beraber o velet bize bi bakış attı bir an ekmek bıçağı kapmak için mutfağa dalacak zannettik )

+ arada çıkıyorum ama pek değil bizimkiler pek izin vermez dışarı çıkmama
(aha dedik el değmemiş ev kuşu)

o gün öyle gitti bu kız türlü bahanelerle diğer günlerde de eve geldi yemek getirdi çay yaptı

sohbetler edildi gitti. ama tabela sezgin açsından boş ben ise bir kere o sahiplendi diye

yan gözle bile bakmadım.

gel zaman git zaman bular muhabbeti koyulttu artık yan odadan belgesel sesleri gelir oldu.

ben de arkadaşım mutlu diye pek ses çıkarmadım kendi işlerime güçlerime baktım.

taa ki ev sahibi evin kapısını çalana kadar.

bütün ev sahipleri kötü olacak diye birşey yok.

bunu o gün adamın kendi oğluyla konuşur gibi konuşmasından sonra anladık.

adamın bahsettiği mevzu şu ki ...

üst kat komşu kızının sık sık bizim daireye girmesi apartmanda baya ilgi çekmiş.

meğer daha öncede biriyle kaçıp yaşı küçük diyip eve geri getirilme durumları yaşayan

minik bir cadıyla karşı karşıya kalmışız. ben zaten o 3. kattaki ablanın bu işi tezgahlamasından

biraz kıllanmıştım ama arkadaşımın ve dolayısıyla bizim başımızı yakacağına hiç imkan vermedim.

ev sahibinin ricasıyla bizim sezgin kızdan ayrıldı. bizde gelecek dönem başka bir eve çıktık.

bu hikayeyi kime anlatsak bize mal dediler.

ulan kapıya gelen erik yenmez mi de böylesi bulmuşsunuz niye bize paslamadınız da

türlü türlü abazan eleştiriler.

evet malız biz okulu kazaya belaya bulaşmadan bitirelim diye kapıdan çok erik çevirdik.

şimdi astık diplomayı duvara hatrına minnet karnımız doyuyor bmw ye biniyoruz.
Mimar: seramik yarışması varmış.
Mühendis: ee napalım?
Mimar: ben de katılıcam ödül çok iyi.
Mühendis: ne olarak katılıcaksın pardon?
Mimar: tuvalet taşı olarak.
Mühendis: bazen gerçekten çok anlaşılmaz ve pislik oluyosun.