bugün

restaurantlarda ki tuzları peçeteleri atmamak eve zulalamak. ben bizzat şekersiz içerim çayı dedim arkadaşıma bi katkı dışarda içtiğim çayların şekerlerini çantaya atıyorum lan geçen bir çıkardım bir kase şeker çıktı arkadaşım da samba yaparak çay içti.
kilolu arkadaşlarla eve çıkmak. sonrasında plan şöyle işliyor. bu arkadaşlarla beraber büyük beden satmayan mağazalara girip, arkadaşların güzel güzel kıyafetlerde gözlerinin kalması sağlanıyor. sonra eve gelip diyet listesi oluşturuluyor ve biri pes edecek olursa, o elbise akıllarına getirilip masraflarda neredeyse %50 tasarruf elde ediliyor.
elektrik tasarrufu için ütü kullanmayın; kıyafetlerinizi 1 hafta önceden halının altına düzgünce sermek suretiyle gele gide ezerek düzleştirebilirsiniz.
yemek yemeyin, okulda yemek çıkıyorsa orda yiyin,
az duş alın,
doğalgazı az yakın, battaniyeler iyi bir çözüm,
aynı odada oturup az lamba yakın, hohlayarak da ısınabilirsiniz bu sayede.
kendinize dikkat edin.
makarnayı evde kesin. ev yapımı makarna gibisi yok. oh mis.
Dolabı daha az açıp kapatmak etkili bir yöntemdir.
zengin arkadaşlar edinerek, sosyal insan olun. sürekli dışarıda yemek yersiniz hem yol masrafınız da olmaz. zengin sonuçta vardır arabası.
sabah kahvaltı yapmayıp, öğle yemeğini geçiştirip akşam yemeğini başka bir öğrenci evinde yemektir.
uygun yerlere ayna koyup ışığın yansımasını sağlayarak tüm odaları aydınlatabilirsiniz.
internet masrafını zaten sıfıra indirmeniz işten bile değil. internet cafelere yakın yerlerden ev tutup, bir hacker arkadaşınızla üstesinden gelirsiniz.
Gece kombiyi kapatmak.
tuvalet kağıdı yerine eskimiş kıyafetlerinizi küçük bezler haline getirerek kullanabilirsiniz. yıkayıp kurutup kullanırsınız.
illa ki cips mi istedi canınız? yanına somun ekmek de alın, içine sarıp sarıp yeyin böylece bir önceki öğünü atlayabilirsiniz.
Kombiyi kapatıp, orgy yapmak. evet. net.
bir çorabı 2 hatta 3 gün giyin. böylece sudan tasarruf yapmış olursunuz.
para gitmesin diye uyumak.yemek parasi cebinde kalir dinlenmekte cabasi.
elektrik tasarrufu için ütü kullanmayın çamaşırlarınızı sıkmadan asın ütüye gerek kalmaz. sıkmadan asacakksanız çamaşır makinasına da gerek kalmadığından elde yıkayın elektrikten yine tasarruf yapmış olacaksınız. buzdolabınızında çekin fişini zaten ne var ki içinde iki kıytırık peynir dilimi bozulmasın diye peynirin maliyetinin 10 katını faturaya yansıtmayın. ha birde sıçmayın acıkırsınız böylelikle 1 öğün atlatırsınız. sıçarsanız da sifonu altı sıçmıktan sonra çekin.
forest gump gibi yürüyün. evden kampüse, ordan çarşıya, baktınız kesmedi eve yürüyün, heryere yürüyerek. yol giderleri az değil bu devirde. yanınıza bir de kafa dengi bulursanız yeni bir trend yaratabilir, reklam alırsınız belki.