bugün

ister istemez ekranda aramayı görünce strese sokar,nedeni bilinmez.
Her özl numara aradiginda acaba o mu diye aciyorum sonra arkadaslarim mal mal sakalar yapiyolar.
Geçenlerde bi saatte 43 kere aramışlardı. Höh amk.
Hatırlanması kolay numara.
genelde eski sevgilidir,konuşmaya yüzü olmadığı için çaldırıp kapatır kendisi.
uzun bir aradan sonra telefonumda gördüğüm yazı. yaşadığım olayı kısaca anlatayım.

pazar günü taksim'deki mitingden sonra kız arkadaşımın başakşehir'deki evine gittik. taksim'de başladığımız bira içme eylemine evde de devam ettik. gece 12 buçuk gibi telefonum çaldı. ekranda özel numara yazıyordu. yazıyı sevgilim de gördü ve bütün dikkatiyle beni izlemeye başladı. telefona cevap verdim. tatlı sesli bir kadın "merhaba, iyi geceler" dedi. şaşırdım ve aklıma direkt eski sevgililerim geldi. gergin bir şekilde "ulan şimdi hiç yeri değil" diye geçiriyorum içimden.

"kimsin" dediğimde ismini söylemedi ve "sadece konuşmak istiyorum. numaranızı rastgele tuşladım. zamanınız varsa konuşabilir miyiz" dedi. zamanım yoktu. sevgilim beni izliyordu ve dolaptaki son biramı içip uyumak istiyordum. haftanın ilk günü mesaiye geç kalmayı kimse istemez.

bir anda, beni arayan kadının çaresizliği geldi aklıma. nasıl bir derdi vardı ki gecenin köründe rastgele tuşlama yaparak derdini anlatmak istiyor. "adın ne" dedim, "ayşe" dedi. "ayşe, intihar etmeyi düşünüyor musun" dedim, "intihar etmeye yakınım" dedi. "o zaman mecbur dinleyeceğim anlatacaklarını" dedim. alkollüyken fazla duygusal oluyorum. teşekkür etti ve anlatmaya başladı.

25 yaşında, yaklaşık bir sene önce kurdeşen hastalığına yakalanmış ve 55 kilodan 80 kiloya ulaşmış. vücudundaki yaralar ve deri döküntüleri yüzünden dışarı çıkmaya utanıyor ve içine kapanık bir asosyale dönüşüyor. 5 dakika kadar bu sorunlarından bahsetti. ben de dinledim. ortada intihar edecek bir şey görmediğimi söyledim. benim böyle bir şey yaşayıp yaşamadığımı sordu, yaşadığımı söyledim ve o günlere geri gittim.

kars'ta yapılan askerlik, askerlik sonrası işsizlik ve sonucunda sevdiğim kadın tarafından terk edilmem. "o zamanlar ben de intihara çok yakındım" dedim. nasıl kurtulduğumu sordu, "müzik sayesinde" dedim.

müzik konuşmaya başladık. keman çalıyormuş. heyecanlı bir şekilde "dur sana çalayım" hemen dedi ve kısa bir melodi çaldı. ne çaldığını bile anlamadım ama çok beğendiğimi söyledim. keman çalmaya devam etmesini, belki bir gün birlikte çalabileceğimizi belirttim.

artık kapatmam ve sevgilime dönmem gerekiyordu. telefonu kapatırken "görüşürüz" dedi.

özel numaraya not:

bir daha görüşür müyüz bilemem. seninle daha uzun konuşup kendini daha iyi hissetmeni isterdim özel numara ama ortam pek uygun değildi. lütfen affet beni ve intihar etme. bir daha ararsan sana gitar da çalacağım söz.
Sapıklık ve tacizlik için kullanılan hizmetin böyle kullanıldığını görünce duygulandığım an. Bir daha görüşmeniz dilenir.
açılıp küfür edilesi numara türüdür.
özel numara değildi ama tanımadığım biri aramıştı. sesinden cinsiyetini anlayamadım tuhaftı biraz beni tanımadın mı falan dedi kapattım. sonra düzenli olarak her gün günaydın, ne yapıyorsun diye mesaj atmaya devam etti. hiç cevap vermedim. aylarca sürdü bu. neden engellemedim bilmiyorum.
Bi numarası olmayan numara. Açmayın hacım bu telefonları boşver.
bi kere beni arayıp senden nefret ediyorum aptal diyip kapatmıştı. hâlâ değişik duygular içerisindeyim.
hattımı özel numaralara kapattım. çok zor durumda kalıp sesimi duymak isteyen insan kendi numarasından veya bi arkadaştan aramak zorunda kalıyor haliyle. birde psikolojik sorunları olan insanlarla mı uğraşacağım.
beni arayıp "böyle ayrılık olmaz" dinletmişti bir iki kere. bu popçu gibi gruplar var ya rocktan uzak, onlardan biri söylüyordu.

neyse, acaba kimdi.
Berkesu'larının sesini duymak isteyen pelinsularımızın yaptığı çakallıktır. Özel numara olmadan arayamazlar çünkü ya henüz açılamamıştır hanım kızımız ya da berkesu hanım kızımızın eski sevgilisidir... E bi de bunu yapan erkeklerimizde vardır.
Bi şey diyeyim mi aptallık bu.
kapatın özel numaralara hattınızı olsun bitsin.

ben tanımadığım numaraları bile açmıyorum. işin açığı ben rehberde kayıtlı kişiler arayınca da açmıyorum. ben telefon kullanmayı sevmiyorum a.k. sadece işim olunca arama yapmak için kullanıyorum.
görsel
En son geçen hafta pazar günü aradı. Dayanamayıp 3. Arayışında yureksiz it dedim ve gaza gelmiş olacak ki küfürlü cümlelerle ses vermek zorunda kaldı. Şimdi özel numaralara kapattım kafam rahat.
Şahsımı belli periyotlarla arayan gizemli numara. Az önce de aramıştır.

Sesi hiç tanıdık gelmiyor, ama ismimi biliyor nasıl oluyorsa.
Meraktan ölüyorum ya.
dün gece gene arayıp sesimi dinleyip kapatmıştır. tuhaf bir sapıklık açıkcası anlamıyorum, galiba bende zevk alıyorum bundan ki kapatmıyorum özel numaraya telefonumu. kim olduğunu bilsem belki bir şeyler yaparım korkmamakta fayda var. gel kız bişey yapmicam.
Dün gece 03.45 de aramış densiz. Değişik bir kafa. Muhtemelen beni tanımayan biri, yani tanısaydı benim tavuk olduğumu bilirdi en azından. 3.45 te ben bilmem kaçıncı uykumdayken aradığından telefonun sesini duymadım bile. Yıllardır başıma gelmiyordu.

Sene oldu 2017 hala şu özel numaradan arama geyikleri bitmedi.
Numarasini vermeye gotu olmayanlarla muhatap olmamak icin ozele kapattim telefonumu.
Beni ayar eden numaradır. Kim oldukları ve neden aradıkları konusunda düşünmekten mal oluyordum.

Gizli numaradan aranmayı kapattım ve mutluyum.
Canı cehenneme numarasıdır.
Açılmaz, çalsın dursun dingoz!
Zamanında yapacak bir şey bulamayıp milleti keklediğimiz numaradır. Yapılması ne zaman saçma geliyorsa o zaman tamamen büyüdüğünüz anlaşılıyor.
Kendini özel sanan tırtların örtüsüdür. Bunun için özel numara engelleyici var iyi ki.
Ben değilim ben artık bıraktım.