bugün

bu ülkede asıl işi üstlenen, ortaya canını koyanların asla değer görmediğinin bir diğer göstergesidir.

para babalarının ceplerine yeter ki biraz daha para girsin, diğer insanları kim siker ki!?
çok güzel görünen yemek. ben her gün doya doya yerim şahsen. onu bulamayanlar da var. pkk'ları sikeyim sana bir şey olmasın.
sade bir yemektir.

ancak biz onumuze gelen yemegi begenmeyen cakma solcular olarak basligi acan cakma fasist arkadasa bu basligi cizre ya da silopiden mi baglanarak aciyormus diye sormak istiyoruz.
Ne var ki bunda? Yemek kötü mü geldi? Sanirim siz fazla lüks yasiyorsunuz. Benim gunluk yedigim yemekten pek bir farki da yok. Tek fark tabildot olmasi. Afiyet olsun.
Proteini çok azdır, baklagilden alınan proteinden ne olur, dayamışlar karbonhidratı, bilemedim şimdi. Ama yeterli ve gayet ideal ve doyurucu besleyici bir öğündür.
ülkesini, polisini, askerini seven şahsıma çok da inandırıcı gelmeyen yemektir.

hani askerliğini doğu da yapmış,

ve oradaki özel harekat timinden insanları gözlemlemiş biri olarak söyleyebilirim ki,

gayet iyi bakılıyor ve besleniyorlar.

tabi ki yaptıkları iş daha da fazlasını hak ediyor.

ama emin olun kendilerine verilen yemek bu kadar yetersiz falan değil yani.

şahsi gözlemimdir bu tabi.
doyulamayacak bir öğlen yemeğidir.

--spoiler--
şimdi kitle indeks hesabı yaparsak özel harekat timleri tıfıl ve çelimsiz adamlardan seçilmiyor. minimum 1.80 boy ve 80-90 kg adamlardır. yaptığı antrenmanları ve sporları göz önüne alırsak günde kilo başına 1.5 gram protein almaları gerekiyor. dolayısı ile bir özel harekat polisinin günlük alması gereken protein miktarı 120 gramdır. 100 gram ette 34, 100 gram tavuk fileto da 30 gram protein bulunuyor. Böylece günlük 400 grm kadar tavuk veya 350 gram et yemeleri gerekiyordur. kısacası yetersiz beslenme.
--spoiler--
Benim bildiğim jöh, bunu yemeklerden önce yer.
yanlış bilinen ve yanlış yönlendiren yemektir.

günümüzde en basit bir fabrikada bile işçilere verilen yemekler kalori hesabıyla yapılıyorsa, bir fabrika işçisinden kat kat fazla efor sarf eden özel kuvvetlere nasıl yemek çıkacağını siz tahmin edin. en basit anlatımı bu olur sanırım.

tabii ki bölgesel şartlardan dolayı zaman zaman gıda konusunda sıkıntılar oluyor fakat bu durum süreklilik arz eden bir şey değil.
DOĞRU OLDUĞU TARTIŞMALIDIR. KALOri hesabı var bu adamlar kelle koltukta konsantre çalışmalılar. devlet bunu hesap etmemiş olamaz.
Herkes uzman amk.

Kimse demiyor aga bu adamlar operasyon esnasında böyle yemeği nerede yiyorlar diye.
Hdp milletvekillerinin bir eli yağda diğeri balda deyip fakir kürtlerin aklını çelmeye çalışan akp propagandasını akla getiren öğle yemeğidir. Davutoğlu'nun o meşhur kahvaltı sofrasını göz önüne getirin ve polisimizin sofrasına tekrar bakın.

Edit: giren şeyi hissettin di mi? Beynin sana sik beni diyor şu an.
Bol bol ton balığı yiyorlar operasyonlara çıktıklarında siirtte otururken dağ komandosu olan babamdan biliyorum. Eve aylar sonra geldiğinde en büyük eğlencem yemeyipte bana getirdiği ton balıklarını gömmek olurdu. Çocuk aklı işte.
bu vatanın çanakkale'de kurtarıldığını sanan embesilleri görmemizi sağlayan mönüdür. afiyet olsun, çok yetersiz görünen yemeklerdir.