bugün

mezarını ziyaret edenler bank asya yöneticisinin spk başkanı yapıldığını mezarına fısıldasın.
bende aynısını yaparım.
sorgusuz sualsiz çarpışırım.
görsel
bu ülkede Mustafa Kemaller bitmez ,vâr olsun.
Bu ülke de Mustafa Kemaller bitmez idi, ta ki birisi çıkıp harp okullarını kapayıncaya kadar.
yiğidimizin doğum günü imiş, allah mekanını cennet etsin.
berkin elvan, ethem sarısülük, medeni yıldırım, ayşe deniz karacagil gibi provakatif bir şekilde ölmemiş, sahte kahraman haline getirilmemiş; başka insanların hayatı için canını tüm onuruyla ortaya koymuş hakiki bir şehit ve yiğittir.
15 temmuz' un hakiki başkomutanı ve gerçek şehidi.
Az önce kendisine benzeyen birini görüp hatırladığım kahraman. Cesareti yine duygulandırdı. Komutanı "bu işin ucunda şehadet var biliyorsun değil mi?" Diyor, halisdemir "biliyorum" deyip geçiyor. Be adam bi düşün bi tereddüt et bi sesin titresin. Düğüne mi gidiyorsun? Ama kahramanlık, tam olarak da bu işte.
Unutmadım.
Düğündeydik. Annemi arkadaşı aradı. Bir arkadaşlarının kardeşi şehit olmuş haberini aldık. Tabi önce sadece üzüntü vardı. Ertesi gün haberlerde gördüm. Ömer halisdemir darbeci generali alnından vurdu yazıyordu. Annem işte şehit olan kardeşi dedi. Şaşkınlık, üzüntü, gururla birlikte garip bir duygu karmaşası yaşadım. Sadece benim değil türk milletinin gururu olmuş. Yani en azından bizim için öyle. Ablasını soracak olursanız eğer daha önce hiç öyle görmemiştim.
türk tarihinde seyit onbaşı neyse ömer halisdemir de odur, mekanı cennet olsun.
Unutmadim.
unutulmaz.
mekanın cennet olsun komutanım.
allah senden razı olsun.

görsel
Benim komutanım.
Zenginler çıktı,
Garibanlar yatıyor.

Bence hakkını helal etme komutan...
Unutulmayan efsane komutan. Allah senden razı olsun. Evet.
recep tayyip erdogandan sonraki en büyük gelmiş geçmiş türk insanıdır.
Saygıyla..
...Ve kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.
Ruhun mete hanla,alparslanla,atatürkle olsun şehidim.
bir genelkurmay başkanının gösteremediği cesareti gösterebilen adam. adam gibi adam. mekanı cennet olsn.
ölecegini bile bile vatan ugruna biran bile dusunmeden, tereddut etmeden ölüme yürümek... o nasil bir iman gucu, o nasil bir cesaret.. rahmetle ve minnetle aniyoruz...
görsel
Bir an bile tereddüt etmeden şehadete yürüyen yüce insan.
görsel
türk silahlı kuvvetlerinin şerefli bir mensubu, mustafa kemal'in askeri. sorumsuz idarecilerin ihanetlerinin bedelini hayatıyla ödemiştir. aldığı emri uygulamayabilir, darbecilere katılabilirdi. tersini seçmiştir.
fethullah hocafendici tayyipçilerin mustafa kemal'in askeri olmadığını iddia ettikleri şehit asker. olm. mal mısınız, herkesi kendiniz gibi hıyar mı zannediyorsunuz. bu adam sizin değişsin istediğiniz türk bayrağı, değişsin istediğiniz türkiye adı için öldü. tayyibin askeri mi zannettiniz?